ФІФА отримала 3,2 млрд дол. доходів від реклами в результаті ЧС-2010 в ПАР
ФІФА отримала 3,2 млрд дол. доходів від реклами в результаті ЧС-2010 в ЮАР, повідомляє РБК daily.
ФІФА, по суті, комерційне підприємство, яке не тільки проводить футбольні матчі на всіх континентах, але і є одним з найбільших торговців ліцензіями в світі спорту. Спектр пропонованих монополістом продуктів великий - від майок і сувенірів з емблемою чемпіонату світу до прав на телетрансляцію ігор. Головна умова, яку повинен виконати кожен, хто має намір укласти з ФІФА угоду, формулюється просто: хочеш провести в своїй країні Чемпіонат світу по футболу - гарантуй, що ФІФА буде звільнена від сплати всіх податків. Так, на думку експертів, за підсумками Чемпіонату світу 2006 р. в Німеччині німецька казна недоотримала 250 млн євро.
На тих же принципах будуються стосунки ФІФА і з владою Швейцарії, де розташована штаб-квартира цієї організації і працює в якій всього лише 361 штатний співробітник: прибуток федерації тут не оподатковується. Своє особливе становище фірма-мільярдер обгрунтовує тезою про те, що вона служить благородним ідеалам спорту, які зближують і об'єднують народи всього світу.
Жорстко відстоювала ФІФА інтереси свої і своїх комерційних партнерів і в ЮАР. Так, навколо стадіонів, де проводилися ігри ЧС-2010, були створені податкові оазиси, де місцеві торговці з'являтися не мали права, а два десятки офіційних партнерів FIFA, зокрема Adidas, Coca-Cola і Hyundai Kia, від прибуткового податку і податку з продажів були звільнені.
Президент ФІФА Йозеф Блаттер в ході конгресу FIFA, чемпіонату світу, що відбувся напередодні, оголосив про додаткові багатомільйонні виплати національним федераціям футболу. Ну а паралельно заявив про свій намір знову балотуватися на посаду голови ФІФА. Недоброзичливці Й.Блаттера стверджують, що таким чином він готує грунт напередодні майбутнього голосування на користь власної кандидатури. Втім, національні федерації таким подарункам раді, а сила Й.Блаттера полягає в тому, що фінансова потужність ФІФА зростає рік від року.
Фінансові підсумки ЧМ-2010 звучать вражаюче: рекламні надходження в касу ФИФА склали 3,2 млрд дол. Ну а підготовка до наступного світового фіналу 2014 р. в Бразилії вже йде повним ходом: продаж ліцензій на рекламу і телетрансляцію ігор повинен довести цей показник до 3,8 млрд дол. Безупинно зростає і власний капітал фірми Й.Блаттера - його розмір перевищив 1 млрд дол.