ФГВФО виявив факт виведення понад 700 млн гривень з українського банку-банкрута

ФГВФО виявив факт виведення понад 700 млн гривень з українського банку-банкрута
Фото: ФГВФО розповів про черговий "схемою" виведення банківських активів (фото з відкритих джерел)

Кошти виводилися за попередньою змовою з іншим банком

Фонд гарантування вкладів фізосіб виявив чергову схему виведення коштів з неплатоспроможних банків. Про це повідомляє прес-служба фонду.

На цей раз мова йде про збанкрутілого ПАТ "Банк Петрокоммерц-Україна", з якого перед банкрутством були виведені ліквідні активи на суму понад 708,43 млн гривень.

Експерти тимчасової адміністрації банку стверджують, що виведення коштів відбувалося шляхом фіктивних записів у бухгалтерських документах за попередньою змовою між посадовими особами вказаного банку та ПАТ "Юніон Стандарт Банк", який на той момент ще був платоспроможним.

Так, протягом одного дня (червень 2016) був укладений договір, згідно з яким ВАТ "Банк Петрокоммерц-Україна" набуває права вимоги за 5-ти кредитними договорами, забезпеченими "сміттєвими" цінними паперами.

За поступку права вимоги на свою користь банк заплатив 206,36 млн гривень, отримавши на баланс кредити, відсотки по яких не сплачувались та які не були погашені позичальниками у визначені договорами терміни. Причому всі операції з переуступки здійснювалися практично одночасно.

Крім того, проведених за "транзакцій", ПАТ "Банк Петрокоммерц-Україна" фактично був виведений ліквідний кредитний портфель, обеспеченый нерухомим майном.

Так, право вимоги по 19 кредитними договорами балансовою вартістю 424,58 млн гривень було передано фінкомпанії за 172,48 млн гривень. Але рух навіть цих коштів відбувалося тільки на папері, без внесення "живих" грошей.

ФГВФО виявив факт виведення понад 700 млн гривень з українського банку-банкрута

Фото: схема виведення коштів з банку "Петрокоммерц-Україна"

Варто відзначити, що подібні операції мали системний характер. В результаті на балансее банку залишилася тільки проблемна і неліквідний заборгованість.

В рамках виплати гарантованої суми відшкодування вкладниками банку отримано 17,3 млн гривень.

ФГВФО виявив факт виведення понад 700 млн гривень з українського банку-банкрута

Фото: структура активів банку

Нагадаємо, раніше в ФГВФО розповіли про "схеми" в Укргазпромбанку.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся