ru ua

ФГВФО запропонував НБУ ліквідувати "Південкомбанк"

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) звернулася до Національного банку України (НБУ) з пропозицією про відкликання банківської ліцензії та ліквідації ПАТ "Південкомбанк".

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) звернулася до Національного банку України (НБУ) з пропозицією про відкликання банківської ліцензії та ліквідації ПАТ "Південкомбанк". Про це повідомляє прес-служба фонду.

"Згідно з затвердженим планом врегулювання, найменш витратним способом виведення неплатоспроможного Публічного акціонерного товариства "Комерційний банк "Південкомбанк" з ринку був обраний наступний: "ліквідація неплатоспроможного банку з відшкодуванням фондом коштів за вкладами фізичних осіб", - йдеться в повідомленні.

При цьому повідомляється, що враховуючи необхідність завершення фондом повного технологічного циклу формування переліку вкладників, які мають право на відшкодування в період ліквідації банку, з 19 вересня 2014 р. припинилися виплати коштів вкладникам ПАТ "Південкомбанк" через відділення ПАТ "Фідобанк". Виплати відновляться не пізніше семи днів з дня відкликання банківської ліцензії та початку процедури ліквідації банку.

Нагадаємо, Фонд гарантування вкладів ввів тимчасову адміністрацію в "Південкомбанку" строком на три місяці - з 26 травня по 25 серпня 2014 р.

ПАТ "КБ "Південкомбанк" був зареєстрований Держбанком СРСР 23 листопада 1990 р., Національним банком України - 3 жовтня 1991 р. В 2014 р. банк увійшов до другої групи банків за величиною активів (великі банки), зайнявши 31 місце в загальному рейтингу НБУ. На початку квітня 2014 р. "Південкомбанк" зареєстрував нову редакцію свого статуту, згідно якої статутний капітал банку збільшено на 250 млн грн - до 550 млн грн.

40,2% акцій "Південкомбанку" належать ПрАТ "Метал Юніон", майже 24% - ТОВ "Глобус плюс", решта - юридичним і фізичним особам, які на сайті банку не зазначаються.