ru ua

ФДМУ повинен реально відстоювати державні інтереси, - експерт

Необхідність якісного посилення роботи ФДМУ в питаннях захисту інтересів держави не викликає сумнівів. Таку точку зору висловив віце-президент Центру досліджень корпоративних відносин В'ячеслав Бутко, коментуючи ситуацію, що склалася навколо санації ПАТ "Сумихімпром", 100% акцій якого перебуває в державній власності.

"Щонайменше викликає здивування той факт, що в комітеті кредиторів державного підприємства "Сумихімпром" не знайшлося місця представнику власника - державі. Складно уявити, яким чином держава, що володіє "Сумихімпромом", мала намір відстоювати свої інтереси при банкрутстві та санації одного з гігантів вітчизняної хімічної промисловості", - вважає Бутко.

Державі в особі Фонду держмайна України необхідно домогтися призначення свого представника до комітету кредиторів ПАТ "Сумихімпром", так як без цього не доводиться сподіватися на те, що при санації підприємства будуть враховані державні інтереси. У тому числі й тому, що, як повідомлялося в ЗМІ, підприємство має велику заборгованість по кредитах перед банківськими установами, серед яких є державний "Укрексімбанк". І ймовірність повернення цих кредитів, невисока.

"Державним чиновникам пора перестати приписувати свої нечисленні успіхи професіоналізму, а численні невдачі - зовнішнім подіям, непідвладним їм. Нове керівництво ФДМУ на прикладі ситуації з банкрутством та санацією "Сумихімпромом" має можливість продемонструвати, наскільки воно має намір у своїй роботі керуватися інтересами держави", - резюмував віце-президент Центру досліджень корпоративних відносин.