ru ua

ФФУ пропонує посилити покарання для вболівальників, які порушують правила поведінки на стадіоні

Федерація футболу України (ФФУ) запропонувала посилити покарання для вболівальників, які порушують правила поведінки на стадіоні. Це сталося під час зустрічі керівництва комітету з питань стадіонів та безпеки проведення змагань Федерації футболу України з представниками Департаменту громадської безпеки Міністерства внутрішніх справ. Про це повідомляє прес-служба ФФУ.

Під час наради було обговорено можливість ініціювання ряду поправок до Кодексу про адміністративні правопорушення та закону України про особливості забезпечення громадського порядку та громадської безпеки у зв'язку з підготовкою та проведенням футбольних матчів, які б дозволили притягти до відповідальності вболівальників-правопорушників і підвищити рівень безпеки на стадіонах під час проведення футбольних змагань.

Фахівці ФФУ за ініціативи УЄФА запропонували внести поправки до статей 173 та195 Кодексу про адміністративні правопорушення. Якщо раніше на вболівальників чекав лише штраф, то відтепер, при повторному інциденті їм можуть заборонити відвідувати матчі. До категорії порушників потраплять вболівальники, які будуть приймати участь у масових бійках на стадіонах, використовувати матеріали расистського, ксенофобського, радикально правого, національно-соціалістичного характеру, прапорів і банерів з расистськими, сексистськими, провокаційними або образливими повідомленнями, чи зображеннями.

Крім того, штраф та подальша заборона на відвідування матчів також чекатимуть на тих вболівальників, яких викриють у зберіганні та використання піротехнічних засобів на стадіонах.

Поправки до Кодексу про адміністративні правопорушення також торкнуться несанкціонованого потрапляння вболівальників до ігрової зони, а також зловживання лазерними пристроями (лазерні указки), пейнтбольними знаряддями, які можуть завдати шкоди здоров'ю.

На закінчення, представники ФФУ та МВС домовилися про співробітництво та обмін інформацією з приводу створення національної бази проблемних футбольних вболівальників.

Читайте також: Керівництво Федерації футболу України провело попередні переговори з Ерікссоном