ФАО: світові ціни на молоко і рослинне масло підвищилися в лютому

Четвер 05 березня 2015 15:28

Світові ціни на молоко і рослинне масло підвищилися в лютому. Про це повідомляє прес-служба Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

Середній показник індексу ФАО на молочні продукти виріс вперше за рік і склав 181,8 пункту в лютому.

"Ціни на сухе молоко зросли найбільшою мірою; дещо менше піднялися ціни на сухе знежирене молоко і на масло; котирування цін на сири залишилися без змін. Засуха, яка спровокувала скорочення виробництва молока в Новій Зеландії, в поєднанні з обмеженням експортних поставок з Австралії є основними причинами раптового зростання світових цін на молочну продукцію", - йдеться в повідомленні.

Водночас середній показник індексу ФАО на рослинні олії в лютому склав 156,6 пункту, показуючи підвищення на 0,4% із січня.

"Дане незначне підвищення обумовлено підвищенням цін на пальмову олію в результаті зниження обсягів виробництва в Малайзії після нещодавніх повеней і очікуваного різкого зростання споживання в Індонезії у зв'язку з підвищенням субсидій для вітчизняних виробників біопалива. Але це підвищення стримувало триваюче падіння цін на соєву олію під впливом більшої, ніж очікувалося, експортного пропозиції і очікуваного рекордного врожаю соєвих бобів у Латинській Америці ", - наголошується в доповіді.

Нагадаємо, в лютому світові ціни на зернові, м'ясо і цукор знизилися.

Раніше у ФАО зазначили, що через нове оподаткування молочна галузь України може втратити 1,5 млрд грн.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся