ua en ru

Facebook випустить додаток для анонімного спілкування

Компанія Facebook працює над додатком, що дозволяє користувачам анонімно спілкуватися всередині мережі, пише New York Times з посиланням на обізнані джерела.

Компанія Facebook працює над додатком, що дозволяє користувачам анонімно спілкуватися всередині мережі, пише New York Times з посиланням на обізнані джерела. Нова програма може вийти протягом найближчих декількох тижнів.

Керівником проекту є менеджер по продукції Facebook Джош Міллер, який приєднався до Facebook після придбання стартапу Branch. Міллер і його команда працюють над мобільним додатком, яке дозволить взаємодії користувачів без використання своїх справжніх імен, розповіли дві людини, знайомі з планами компанії.

За словами співрозмовників видання, новинка Facebook дасть користувачам можливість використовувати кілька псевдонімів для відкритого обговорення різноманітних тем.

Неясними залишаються питання, як новий додаток буде взаємодіяти з сайтом Facebook і буде дозволено анонімний обмін фотографіями.

Видання зазначає, що плани компанії демонструють інший, експериментальний, погляд на питання анонімності в Інтернеті, оскільки головний продукт компанії - соціальна мережа Facebook є "способом представлення свого віртуального образу таким же, як і в реальному житті", зазначає автор статті.

Представник Facebook заявив, що компанія не коментує чутки і спекуляції. Міллер на запит по електронній пошті не відповів.

Раніше Facebook і, зокрема, засновник компанії, виступали проти анонімності в Інтернеті. Цукерберг називав використання такої практики атавізмом і боягузтвом. У соцмережі користувачам не дозволяється підписуватися несправжніми іменами. Цукерберг пояснював, що "Facebook повинен показувати те, ким ти є насправді" і полегшити пошук для своїх друзів, що ускладнить процес при використанні не свого імені.

Нагадаємо, раніше студент Стенфордського університету Ендрю Од виявив у Facebook приховану функцію переказу грошей.