В Україні щороку реєструється понад 100 тис. звернень через насильство в сім'ї

НовиниСуспільство    25.11.2016 - 16:11
Фото: понад 100 тис. українців щороку зазнають насильства
Фото: понад 100 тис. українців щороку зазнають насильства

В Україні стартувала інформкампанія "16 днів проти насильства"

Міністерство соціальної політики запустило інформаційну кампанію "16 днів проти насильства" з нагоди Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок. Про це повідомляє прес-служба відомства.

За даними Мінсоцполітики, щорічно в Україні реєструється понад 100 тисяч звернень з приводу насильницьких дій у сім'ях. За неофіційною статистикою, кожна п'ята жінка протягом свого життя страждала від різних форм насильства - фізичного, сексуального, психологічного, економічного.

У відомстві зазначили, що, на жаль, потерпілі не завжди звертаються з такими заявами, оскільки вважають ситуацію, що склалася в родині, занадто інтимним питанням.

Ця проблема, підкреслює Мінсоцполітики, набула загрозливих масштабів з-за військового конфлікту на Донбасі.

У той же час уряд зробив ряд кроків, спрямованих на системне подолання насильства щодо жінок, зокрема затвердив План дій Національної стратегії в галузі прав людини. На початку 2016 року затверджено Національний план дій щодо виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 "Жінки, мир, безпека", який акцентує увагу на необхідності активної участі жінок у подоланні конфлікту і прийняття спеціальних заходів у сфері протидії гендерно зумовленого насильства.

Крім того, продовжується адаптація для України 17-ти Цілей сталого розвитку ООН, до 2030 року, серед яких мета 5 - "Забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків". Питання забезпечення гендерної рівності є складовими ще 8-мі цілей.

Нагадаємо, Рада відправила на доопрацювання закон про ратифікацію Стамбульської конвенції.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Парламент планує ввести кримінальну відповідальність за домашнє насильство Рада прийняла за основу законопроект щодо запобігання домашнього насильства
On Top