ua en ru

ExxonMobil заморозила 9 з 10 спільних проектів з "Роснафтою"

Американська ExxonMobil заявила, що через санкції згортає майже всю діяльність в Росії.

Американська ExxonMobil заявила, що через санкції згортає майже всю діяльність в Росії. Компанія вийшла з дев'яти спільних проектів з "Роснафтою".

Представник Exxon Алан Джеферс заявив РБК, що компанія виконала вимогу влади США щодо згортання діяльності в РФ, і до 26 вересня вийшла з більшості спільних проектів з "Роснафтою". У відповідності зі стратегічним угодою між ExxonMobil і "Роснафтою" було 10 спільних проектів, включаючи геологорозвідку і освоєння російського шельфу в Чорному морі і в Арктиці, а також проекти в Західному Сибіру. Згортання робіт по дев'яти з 10 проектів завершилося до 26 вересня, підкреслив він.

Виняток склала лише розвідувальна свердловина "Університетська-1" в Карському морі, буріння якої було в просунутій стадії, тому Мінфін США надав компанії відстрочку для безпечного згортання робіт. Якраз напередодні Exxon і "Роснафта" закінчили буріння, попередня оцінка ресурсної бази родовища, яке назвали "Перемога", склав 38 млрд куб. м газу і більш ніж 100 млн т нафти.

12 вересня Мінфін США заборонив американським фірмам постачати в РФ обладнання та технології, а також надавати послуги, якщо вони будуть використовуватися в арктичних, глибоководних або сланцевих проектах. Зокрема, більше не можна надавати бурові, геофізичні, геологічні, логістичні та управлінські послуги. На виконання цих вимог у американців було два тижні - до 26 вересня.

Джеферс не став коментувати, як згортання операцій у РФ позначиться на показниках Exxon і буде відгукуватися американський персонал з Росії. За його словами, американські санкції не торкнулися проекту "Сахалін-1", в якому Exxon володіє 30% і виступає оператором проекту. А президент "Роснафти" Ігор Сечин заявив, що якщо хтось із партнерів буде змушений піти з спільних проектів, у нього буде "опціон на повернення".

Раніше повідомлялося, що ExxonMobil до середини жовтня згорне проекти з "Роснафтою".