ru ua

Євросоюз може включити в "чорний список" податкових гаваней 11 країн

Євросоюз може включити в "чорний список" податкових гаваней 11 країн Фото: ЄС (twitter/European Commission)

У чорний список можуть увійти Південна Корея, Панама, Туніс, ОАЕ, Барбадос та інші

Європейський союз (ЄС) може включити в "чорний список" податкових гаваней 11 країн, список мають затвердити сьогодні. Про це повідомляє Bloomberg.

"Ще 11 країн може опинитися в "чорному списку" ЄС податкових гаваней і, можливо, зіткнутися з санкціями за те, що вони не змогли привести свої податкові стандарти у відповідність зі стандартами ЄС", - йдеться в повідомленні.

Згідно з інформацією видання, в чорний список можуть увійти Південна Корея, Панама, Туніс, Об'єднані Арабські Емірати, Барбадос, Кабо-Верде, Гренада, Макао, Маршаллові острови, Палау і Сент-Люсія.

На даний момент у кожної держави ЄС є свої списки юрисдикцій, які слабо узгоджуються в податкових питаннях. Критерії визначення "податкової гавані" сильно розрізняються серед держав ЄС, а деякі з них не допускають будь-якої юрисдикції в своїх національних чорних списках.

Остаточний список є результатом місячного відбору серед десятків країн і територій. Все це може бути змінено в залежності від політичного рішення міністрів.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що ЄС планує затвердити "чорний список" податкових гаваней у грудні після нового офшорного скандалу.

"Наш намір полягає в тому, щоб затвердити цей список (податкових гаваней) в грудні", - заявив міністр фінансів Естонії Тоомас Тиністе, чия країна головує в ЄС.