ru ua

Євросоюз зможе запроваджувати санкції проти розробників хімзброї, - Могеріні

Євросоюз зможе запроваджувати санкції проти розробників хімзброї, - Могеріні Фото: Федеріка Могеріні (flickr.com/eeas)

Санкції можна буде запроваджувати як щодо індивідів, так і щодо організацій

Міністри закордонних справ Європейського союзу затвердили режим запровадження санкцій за розробку і застосування хімічної зброї, що відкриває шлях для накладення санкцій за атаку в Солсбері. Про це заявила верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Федеріка Могеріні під час прес-конференції у Люксембурзі, передає РБК-Україна з посиланням на DW.

За її словами, рішення ЄС щодо механізму застосування санкцій за застосування хімічної зброї дозволить запроваджувати їх як щодо індивідів, так і організацій.

"Це рішення дозволить ЄС вводити санкції проти індивідів і організацій, залучених до розроблення та використання хімічної зброї, де завгодно, незалежно від їхньої національності і розташування", - пояснила Могеріні.

Нагадаємо, 15 жовтня, Рада Європейського союзу затвердила новий режим санкцій за застосування хімічної зброї.

Тепер ЄС зможе застосовувати санкції до осіб та організацій, залучених до розробки і використання хімічної зброї в будь-якому місці, незалежно від їхньої національності та місця розташування.

Також санкції включають заборону на поїздки до ЄС, заморожування активів фізичних осіб і заморожування активів для суб'єктів господарювання. Також особам і організаціям ЄС забороняється надавати кошти суб'єктам, що потрапили під санкції.