Європейські політики озвучили тези з "мирного плану" КПУ, - політолог

Європейські "ліві" після візиту лідера КПУ Петра Симоненка до Берліну, який відбувся у серпні поточного року, вплинули на "мирну позицію" Європи, яка схожа з тезами "мирного плану", запропонованого лідером КПУ. Про це заявив політолог Андрій Золотарьов.

"У серпні відбувся візит Петра Симоненка до Берліну, а до цього виникла парадоксальна ситуація, коли його "мирний план" виявився нікому не потрібним в Україні. Але минуло лише два тижні з того моменту, як Симоненко зустрічався з європейськими "лівими", і, спочатку Ангела Меркель, а потім і віце-канцлер Німеччини озвучили багато тез, схожих з "мирним планом" КПУ", - сказав Золотарьов.

Він зазначив, що канцлер Німеччини наполягає, що конфлікт на сході України потрібно вирішувати тільки дипломатичним, політичним шляхом, а віце-канцлер Німеччини Зігмар Габріель в інтерв'ю заявив, що єдиним способом вирішити конфлікт в Україні є розумна концепція федералізації.

"На цих позиціях Компартія наполягала з початку конфлікту. Мова йшла про припинення бойових дій, початок переговорного процесу, надання південному сходу додаткових повноважень у соціально-економічній та гуманітарній політиці", - сказав Золотарьов.

Він також додав, що суть плану КПУ полягає в тому, що переговори про мир в Україні повинні проходити в два етапи. Перший етап - це укладення домовленостей про мирне врегулювання, другий - це контроль за їх виконанням.

"Перше, що потрібно зробити, виходячи з "мирного плану" Симоненка, це негайно зупинити війну, розвести збройні сили по різні сторони і оголосити мир. Друге - всі сторони повинні сісти за стіл переговорів і визначити коло проблем, які потрібно вирішити шляхом компромісів і домовленостей, щоб остаточно врегулювати конфлікт. І третя умова - виконати зобов'язання, які Україна взяла перед Європою щодо внесення змін до Конституції, що передбачають децентралізацію", - сказав Золотарьов.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся