ru ua

У Європарламенті ініціюють нову стратегію щодо Східного партнерства

У Європарламенті ініціюють нову стратегію щодо Східного партнерства Ілюстративне фото ( twitter.com / EU_Commission)

Литовські депутати у Європарламенті запропонували посилене співробітництво з Україною, Грузією і Молдовою.

Євросоюз повинен підтримати економічну інтеграцію країн, які уклали угоди про асоціацію - Україну Грузію і Молдову, - та розробити на цій основі якісну нову стратегію Східного партнерства. Таку думку у Страсбурзі під час слухань щодо програми Східного партнерства висловив голова комітету Європарламенту із закордонних справ Девід Макалістер, повідомляє РБК-Україна з посиланням на "Укрінформ".

"Ми маємо зосередитися на стимулах для партнерів у продовженні розвитку демократії та незалежного судочинства. Якщо ми хочемо скористатися максимальною динамікою й енергією Східного партнерства, ми мусимо розробити якісно інакший підхід. Одна з ідей – "Стратегія Тріо 2030", яка передбачає цілеспрямовану роботу з Україною, Грузією і Молдовою", - розповів Макалістер.

Він зауважив, що ЄС надає активну підтримку країнам Східного партнерства й очікує від партнерів серйозних зусиль у внутрішніх перетвореннях.

"Східне партнерство є частиною довгострокової стратегії, яка спрямована на стримування дій Росії. Завдяки йому ми можемо показати, що позитивні зміни є можливими. Ми працюватимемо з новою Єврокомісією для досягнення наших цілей, які ми маємо визначити до наступного саміту Східного партнерства", - додав політик.

Зазначається, що у рамках розвитку концепції Східного партнерства група литовських депутатів у Європарламенті запропонувала ініціативу під назвою "Стратегія Тріо 2030", яка передбачає посилене співробітництво з країнами, які мають з ЄС угоди про асоціацію, - Україною, Грузією і Молдовою.

Ініціатива передбачає надання цим країнам перспективи членства в ЄС, яка буде чітко зумовлена успіхами в економічних реформах, соціальних перетвореннях та у демократичному розвитку.

Нагадаємо, глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн очікує прискорення імплементації угоди про асоціацію України з ЄС.

Також РБК-Україна повідомляло, Україна хоче переглянути умови угоди про асоціацію з Європейським союзом, яка була підписана в 2014 році.