ua en ru

Європарламент прийняв резолюцію по кримським татарам

Європарламент прийняв резолюцію по кримським татарам Фото: Європарламент проголосував за резолюцію про становище кримських татар в Криму аннексированном

Євродепутати вимагають розширення "чорного списку" осіб, які підпадають під санкції, як наслідок заборони Меджлісу

Європейський парламент у Страсбурзі (Франція) сьогодні, 12 травня, в рамках дебатів про стан демократії і прав людини в світі проголосував за резолюцію про становище кримських татар в анексованому Росією Криму. Відповідний документ опублікований на сайті Європарламенту.

Як наголошується в документі, депутати висловили свою повну прихильність суверенітету, політичній незалежності, єдності і територіальній цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів і її вільному і суверенного вибору йти по європейському шляху.


"Європарламент рішуче засуджує рішення так званого "Верховного суду Криму" заборонити Меджліс кримських татар і вимагає його негайної відміни", - йдеться в резолюції.

Європейські депутати вважають, що це рішення являє собою пряме і систематичне переслідування спільноти кримських татар, воно політично мотивоване і спрямоване на те, щоб "ще більше залякати їх законних представників".

Євродепутати висловили побоювання, що за визначенням Меджлісу як екстремістської організації послідують інші репресивні дії, передбачені російським кримінальним кодексом.

Також засуджується порушення свободи преси в Криму.

Крім того, резолюція закликає Російську Федерацію "пролити світло на всі випадки тортур ув'язнених, незаконно заарештованих в Криму".

Європарламент підтвердив засудження захоплення Криму Росією як "акта, який порушив міжнародне право".

Також євродепутати вимагають розширення "чорного списку" осіб, які підпадають під ці санкції, як наслідок заборони Меджлісу. Вони закликали всі країни ЄС суворо дотримуватися цей список.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що анексированном Російською Федерацією Криму, в місті Бахчисараї почалася масові обшуки в будинках кримських татар.