ua en ru

Європарламент хоче збільшити бюджет ЄС на 5%, тобто на 49 млрд євро

07:52 30.05.2011 Пн
2 мин

Депутати Європарламенту хочуть збільшити бюджет Євросоюзу на 5%. Напередодні початку переговорів щодо семирічного фінансового плану ЄС (на 2014-2020 роки) законодавці запропонували країнам-членам щорічно виділяти на фінансування потреб Союзу додатково 49 млрд євро, повідомляє РБК daily.
Крім кількісного збільшення бюджету документ, підготовлений спецкомітетом за попереднім фінансовим аналізом, пропонує покласти край практиці надання окремим країнам знижок на членські внески. Перш за все це стосується Великобританії. Очікується, що призначений на 9 червня пленум Європарламенту підготовлений проект повністю підтримає. Розмір діючого в даний час бюджету ЄС становить близько 975 млрд євро.
Підсумкові пропозиції щодо довгострокового фінансового планування повинна представити Єврокомісія 29 червня.
Потім почнуться переговори з державами - членами ЄС про конкретні розміри майбутніх витрат.
У той же час не викликає сумніву, що вимога збільшити внески до скарбниці ЄС натрапить на жорсткий опір з боку держав-членів. Ще напередодні обговорення питання про довгостроковий бюджет вони дружно виступили за те, щоб заморозити розмір внеску на рівні 1% від національного доходу. В даний час він поки злегка перевищує цей показник. На думку європарламентарів, додаткові бюджетні кошти повинні бути спрямовані в ті проекти, які збільшують економічну міць і конкурентоспроможність ЄС. У той же час фінансування, наприклад, аграрного сектору збільшувати не планується.

Или читайте нас там, где вам удобно!
Больше по теме: