ru ua

Європа надасть зброю Україні, якщо РФ не припинить вогонь на Донбасі, - Расмуссен

Європа надасть зброю Україні, якщо РФ не припинить вогонь на Донбасі, - Расмуссен Фото: Андерс Фог Расмуссен

Екс-генсек НАТО висловив надію на те, що конфлікт на сході України вирішиться мирним шляхом

Європа може надати зброю Україні, якщо сепаратисти і Росія будуть продовжувати порушувати режим припинення вогню на Донбасі. Про це сьогодні під час виступу на 12-й щорічній зустрічі "Ялтинської європейської стратегії" в Києві заявив колишній генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен, передає кореспондент РБК-Україна.

"Якщо надалі буде продовжуватися порушення припинення вогню, якщо буде зрозуміло, що Росія і підтримувані нею сепаратисти відповідають за порушення умов припинення вогню, прийде час для західних країн надання зброї Україні, щоб Україна стала більш здатної оборонятися", - зазначив Расмуссен.

При цьому екс-генсек НАТО висловив надію на те, що конфлікт на сході України вирішиться мирним шляхом.

"Мінські угоди недосконалі, але я вважаю, що це найкращий з можливих способів знаходження розв'язки", - додав Расмуссен.

При цьому він нагадав, що у 1994 р. Україна відмовилася від своєї ядерної зброї, натомість отримавши гарантії безпеки від США, Великої Британії та Росії.

Зазначимо, що позицію Расмуссена на YES 2015 підтримав екс-спікер Сейму Польщі Радослав Сікорський. "Протитанкове озброєння має бути поблизу України, наприклад, у Польщі чи в Румунії. І якщо проросійські чи російські сили зайдуть глибше територією України, то це озброєння дуже швидко, протягом годин надійде в Україну. Президент Путін повинен це чітко розуміти", - заявив Сікорський.

Нагадаємо, США поки не змінили політику в питанні надання летальної зброї Україні.