ua en ru

Євромайдан 16 лютого вирішить питання звільнення адмінбудівель, - "Свобода"

Учасники Євромайдану приймуть рішення, чи розблокувати захоплені ними в Україні адміністративні будівлі, на віче 16 лютого.

Учасники Євромайдану приймуть рішення, чи розблокувати захоплені ними в Україні адміністративні будівлі, на віче 16 лютого. Про це РБК-Україна повідомив прес-секретар партії "Свобода" Тарас Косівський.

"Рішення буде озвучено на недільному віче", - підкреслив Косівський.

За його словами, активісти "Свободи" в регіонах нічого не будуть робити без рішення Майдану.

У свою чергу народний депутат від фракції "Свобода" Юрій Сиротюк повідомив РБК-Україна, що адмінбудівлі будуть звільнені, якщо влада звільнять всіх затриманих учасників Євромайдану.

"Якщо всі заручники будуть відпущені, то тоді Майдан може звільнити адмінбудівлі... Якщо влада виконає зобов'язання, то ми також зможемо виконати свої зобов'язання. Але у випадку якщо влада порушить домовленості, то ви розумієте, що після звільнення цих приміщень через п'ять хвилин вони знову можуть бути зайняті", - зазначив Сиротюк.

Нагадаємо, термін, відведений законом про звільнення учасників Євромайдану від кримінальної відповідальності для звільнення адмінбудівель і транспортних шляхів, закінчується 17 лютого.

Учасники Євромайдану блокують шість будівель органів державної влади та місцевого самоврядування: Івано-Франківську, Львівську та Тернопільську обласні державні адміністрації, а також Київську міську держадміністрацію, Сокальську районну держадміністрацію Львівської області та сесійний зал Полтавської облради.

Раніше прес-служба "Батьківщини" зазначила, що на народному віче 16 лютого буде вирішуватися питання мирного наступу.

У свою чергу Генппрокуратура підкреслила, що правоохоронні органи мають намір розслідувати всі кримінальні провадження відносно активістів Євромайдану, якщо ті не звільнять захоплені будівлі та проїжджу частину до 18 лютого.