ru ua

Держдеп США загрожує санкціями владі України

Держдеп США загрожує застосуванням санкцій до влади України у випадку репресій щодо учасників Євромайдану.

Держдеп США загрожує застосуванням санкцій до влади України у випадку репресій щодо учасників Євромайдану. Про це заявила помічник держсекретаря США з європейських та євразійських справ Вікторія Нуланд під час виступу на засіданні Комітету Сенату США з міжнародних справ, передає РБК-Україна.

За її словами, застосування насильства і репресій з боку влади змушують США розглядати санкції.

"Змушують нас заявити публічно і в приватному порядку уряду України, що ми будемо розглядати широкий спектр інструментів, наявних в нашому розпорядженні, якщо можновладці в Україні будуть вдаватися до насильства проти своїх власних громадян", - заявила Нуланд.

За її словами, влада України вже застосовувала силу на Майдані 30 листопада 2013 р. і 11 грудня 2013 р. Крім того, викликає занепокоєння США побиття екс-глави МВС Юрія Луценка та активістки, журналістки Тетяни Чорновіл.

США закликають всіх ключових зацікавлених осіб - Президента, уряд, опозицію, представників ділових кіл, релігійних лідерів і представників громадянського суспільства взяти участь у діалозі, щоб повернути Україну на шлях економічного зростання, дотримання права і європейського майбутнього.

"Коли я в останній раз зустрічалася з Президентом України Віктором Януковичем у грудні, він стверджував, що як і раніше хоче реалізувати все це для свого народу. Якщо це ще актуально, ми звертаємося до нього здійснити це через конкретні дії, щоб відновити відповідальність державних органів, законності і співпраці з Європою і МВФ", - підкреслила Нуланд.

Зазначимо, сьогодні комітет у закордонних справах Сенату США почав слухання про наслідки політичної кризи в Україні. Слухання почалися в 21:00 за київським часом.

Раніше рада народного об'єднання "Майдан" затвердив звернення до Сенату США на засіданні комітету з міжнародних справ 15 січня. Екс-міністр закордонних справ України Борис Тарасюк пощастить у Вашингтон текст звернення, в якому також міститься список чиновників для санкцій.

Також, на розгляд Сенату була внесена резолюція, в якій пропонується ввести візові обмеження і заморозити активи для осіб, відповідальних за насильство проти учасників мирних акцій в Україні.