ua ru

Єврокомісія схвалила злиття Glencore і Xstrata, - джерела

Європейські регулюючі органи (Єврокомісія) схвалили злиття диверсифікованого сировинного трейдера Glencore і швейцарської гірничодобувної компанії Xstrata.

Як розповіли обізнані про хід процесу джерела, Glencore зробив ряд кроків і усунув претензії Єврокомісії, що стосувалися цинкового бізнесу. Так, на початку листопада 2012 р. Glencore запропонував закінчити ексклюзивну угоду на поставку цинку з Nyrstar. Цей крок дозволив компанії отримати схвалення регулятора на злиття з гірничодобувним гігантом Xstrata, передає Reuters.

Раніше ЄК за підсумками проведених перевірок висловила побоювання, що угода між Glencore і Xstrata може призвести до монополізації європейського ринку цинку. За оцінками незалежних аналітиків, Glencore-Xstrata буде мати тільки половину ринку цинку, у разі припинення угоди з Nyrstar ринок отримає додаткові 350 тис. т металу.

Читайте також: Агрохолдинг Kernel і "дочка" Glencore купили зерновий термінал в російському порту за 265 млн дол

Напередодні акціонери обох компаній схвалили операцію на 31 млрд дол. З боку Glencore в підтримку операції висловилися 99,4% акціонерів. Голосування з цього питання з боку Xstrata відбулося пізніше в швейцарському м. Цугу. Угода була схвалена і тут, після того як Катар (другий за величиною акціонер Xstrata) виступив на підтримку злиття. Як відзначають експерти, добро на операцію, отримане минулого тижня з боку Катару, значно збільшило шанси, що всі необхідні формальності, пов'язані зі злиттям, будуть вирішені протягом декількох днів.

Офіційне рішення ЄК щодо угоди очікується 22 листопада 2012 р.

Злиття Xstrata і Glencore є найбільшою угодою в гірничодобувному сегменті після покупки британо-австралійської Rio Tinto алюмінієвою компанією Alcan 2007 р., відзначають експерти.