Єврокомісія схвалила приєднання Латвії до зони євро з 2014 р

Середа 05 червня 2013 15:16

Єврокомісія схвалила приєднання Латвії до зони обігу євро з 2014 р. Сьогодні виконавчий орган ЄС опублікував доповідь, з якої випливає, що Латвія відповідає всім критеріям членства у валютному союзі.

Наприкінці червня 2013 р. лідери Євросоюзу обговорять питання про вступ Латвії до єврозони. Остаточне рішення буде прийнято в липні 2013 р. міністрами фінансів 27 держав ЄС, які безповоротно затвердять фіксований курс обміну латвійських латів на євро.

У доповіді про відповідність Латвії критеріям вступу до єврозони Єврокомісія дійшла висновку, що інфляція, довгострокові процентні ставки, бюджетний дефіцит і рівень держборгу в Латвії є досить низькими, щоб забезпечити безперешкодний перехід на єдину європейську валюту. Крім того, латвійська національна валюта, що бере участь у механізмі валютних курсів Євросоюзу (ERM II) з травня 2005 р., зберігає курсову стабільність протягом останніх двох років.

Одночасно сьогодні свій висновок за заявкою Латвії на вступ до єврозони опублікував Європейський центральний банк (ЄЦБ). Центробанк підтвердив, що Латвія відповідає всім формальним критеріям для переходу на євро, проте вказав на ризики довгострокової фінансової стабільності республіки. Зокрема, ЄЦБ стурбований "значним ступенем залежності банківського сектора Латвії від депозитів нерезидентів як джерела фондування".

Крім того, ЄЦБ побоюється, що Латвії буде важко утримувати інфляцію на низькому рівні в середньостроковій перспективі.

Латвія стане 18-м членом єврозони. Нагадаємо, що з 2002 р. євробанкноти і євромонети були введені в обіг у Бельгії, Німеччині, Греції, Іспанії, Франції, Ірландії, Італії, Люксембурзі, Нідерландах, Португалії, Австрії та Фінляндії. У 2007 р. до єврозони приєдналася Словенія, в 2008р. - Кіпр і Мальта, в 2009 р. - Словаччина. З 2011 р. 17-м членом валютного союзу стала Естонія.

Читайте також: Латвія стане 18-ою країною єврозони в 2014 р

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся