Єврокомісія вивчає можливість створення загальноєвропейського регулятора, здатного блокувати іноземні інвестиції

Юристи Єврокомісії вивчають можливість створення загальноєвропейського інституту, уповноваженого блокувати іноземні інвестиції в стратегічно значущі галузі економіки, пише РБК daily з посиланням на The Wall Street Journal. Передбачається, що подібна міра приймається в першу чергу для захисту від експансії китайського капіталу.
Мова йде про створення інституту, аналогічного американському Комітету з іноземних інвестицій, покликаному захищати особливо значущі зі стратегічної точки зору галузі американської економіки від надмірного напливу іноземних інвесторів. На даний момент основними "клієнтами" цього відомства в США є бізнесмени з Китаю, за якими часто стоїть державний капітал.
Судячи з усього, пан'европейський регулятор також сфокусує свою роботу переважно на капіталі китайського походження, оскільки обсяг прямих інвестицій в економіку ЄС з Піднебесної починає набувати все більш загрозливих масштабів. Так, згідно з даними Dealogic, в період з 2008 по 2010 р. китайський бізнес інвестував 853 млн дол. в покупку 118 європейських компаній, у той час як у період з 2003 по 2005 р. цей показник становив лише 43,9 млн дол. для 18 компаній. У майбутньому обсяг цих угод лише зросте - для прискорення процесу муніципальна влада Пекіна навіть підписали днями угоду з фондом прямих інвестицій A Capital Asia, який вкладе близько 500 млн дол. казенних коштів в економіку Європи.
Варто відзначити, що європейськийські країни вже активно борються з напливом інвестицій з КНР самостійно. Останнім вдалим прикладом стало недопущення угоди між китайською Tianjin Xinmao S & T Investment і голландським виробником кабелів Draka NV. Її вартість оцінювалася в 1,3 млрд дол. З небажаними іноземними інвестиціями також активно борються власті Франції, Італії та інших європейських держав.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся