ru ua

Єврокомісії нецікава українська ГТС, - Медведчук

Європейській комісії нецікава українська газотранспортна система (ГТС), написав у своєму блозі лідер громадського руху «Український вибір» Віктор Медведчук, коментуючи реакцію Єврокомісії на заяву прем'єра РФ Дмитра Медведєва, що для створення консорціуму по ГТС Україна повинна вийти з Енергетичного співтовариства (ЕС).

«На думку Єврокомісії, «договір про ЕС є невід'ємною частиною всеохоплюючих відносин Україна-ЄС. Це також дозволяє захистити українську енергетичну безпеку від наслідків антиконкурентного енергетичного ринку, який залежить від одного головного зовнішнього постачальника, і робота по реверсним поставкам газу з ЄС в Україну є цьому яскравим прикладом»... Правда, в Єврокомісії не помітили, що мова йде в загальному про питанні створення газотранспортного консорціуму. Україна і Росія проявляють готовність, а Європа - ні. Але ЄК про це не говорить. Її не цікавлять проблеми експлуатації української ГТС», - написав політик.

Він також зазначив, що пропозиції російської сторони про створення консорціуму і вступу до Митного союзу українською стороною в принципі не розглядаються. «З того, що Україна на російські умови не йде, можна зробити висновок, що не так вже нам цей самий дешевий газ потрібен», - підкреслив Медведчук.

«Інші напрями забезпечення конкуренції нітрохи не краще. Горезвісний LNG-термінал, угоду про який укладалося з таким скандалом, буде збитковим, про що говорять фахівці Оксфордського інституту енергетичних досліджень ... Сланцевий газ теж не вихід з двох очевидних причин: екологічний збиток, розмір якого важко передбачити, враховуючи, що для Донбасу, наприклад , взагалі характерний дефіцит питної води і те, що добутий газ опиниться у розпорядженні «Шелл» і піде, швидше за все, в Європу», - зазначив лідер громадського руху.