Єврокомісар з енергетики пропонує ЄС негайно обговорити майбутнє без ядерної енергії

Євросоюз повинен обдумати питання про майбутнє без ядерної енергії, причому зробити це необхідно вже 15 березня 2011 р. на зустрічі в Брюсселі. Таку пропозицію висловив єврокомісар з питань енергетики Гюнтер Оттінгер. "Ми повинні підняти питання про те, чи може Європа в осяжному майбутньому відмовитися від використання ядерної енергії", - відзначив Г.Оттінгер в інтерв'ю німецькому телеканалу ARD, повідомляє РБК.
Раніше сьогодні стало відомо, що Єврокомісія скликає екстрену зустріч міністрів енергетики для обговорення ситуації на аварійних АЕС в Японії. Крім того, Євросоюз висловив бажання провести екстрене засідання з експертами Міжнародного агентства по атомній енергії (МАГАТЕ) з питання аварії на АЕС "Фукусіма-1", де в результаті вибухів стався витік радіації.
Нагадаємо, що за останні декілька днів ситуація на АЕС "Фукусима-1" різко погіршилася: багато експертів упевнені, що вона "вийшла з-під контролю". Стало відомо, що 15 березня 2011 р. сталися вибухи на другому і четвертому реакторах електростанції, у зв'язку з чим рівень радіації у ряді префектур Японії перевищив допустиму норму у декілька разів.
До настільки плачевного положення на АЕС привела серія землетрусів 11 березня 2011 р. в Японії. Магнітуда найбільш сильного склала 9,0 (за даними Японського метеорологічного управління). Землетруси привели до вибухів на енергоблоках АЕС "Фукусима-1" і витоку радіації на підприємстві. У радіусі 30 км. від цієї атомної електростанції оголошена евакуація. Надзвичайна ситуація сталася і на сусідній АЕС "Фукусіма-2", де також вийшла з буд система аварійного охолоджування.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся