ЄЦБ заявляє про мляве відновлення економіки єврозони

Голова ЄЦБ Маріо Драгі заявив, що економіка єврозони відновлюється слабкими темпами.

Голова ЄЦБ Маріо Драгі (на фото) заявив, що економіка єврозони відновлюється слабкими темпами. Про це повідомляє агентство Bloomberg.

Виступаючи на прес-конференції в Ризі, Драгі зазначив, що відновлення економіки єврозони не дає "причин для ентузіазму".

Він також додав, що має намір зберегти стратегію оприлюднення подальшої політики (forward guidance), оскільки такі дії ЄЦБ були "помірно успішні".

Нагадаємо, вчора президент Європейської комісії Жозе Мануел Баррозу проголосив, що відновлення європейської економіки "не за горами". Виступаючи зі щорічним посланням "Про стан справ у Європейському Союзі", Баррозу заявив, що єврозона знову увійшла до фази зростання. Вона прийшла на зміну найтривалішої за всю історію рецесії, яка стала результатом боргів і кризи банківського сектора і ледь не призвела до розвалу валютного євро блоку.

"Відновлення вже не за горами. Це повинно дати нам сил, щоб продовжувати наші спроби. Ми зобов'язані зробити це заради наших 26 мільйонів безробітних", - заявив Баррозу.

За підсумками засідання 5 вересня ЄЦБ зберіг ключову процентну ставку на рекордно низькому рівні - 0,5%. Ставка по депозитах також була збережена на нульовому рівні.

Сьогодні також стало відомо, що Європарламент підтримав законопроект про передачу ЄЦБ повноважень нагляду за банками в єврозоні.

Нові функції ЄЦБ набудуть чинності з жовтня 2014 р. після формального затвердження законопроекту Єврорадою і проведення стрес-тестів банків.

"Сьогодні був зроблений реальний крок до створення банківського союзу", - заявив Драгі.

ЄЦБ отримає повноваження по контролю над діяльністю 150 найбільших банків Європи, на частку яких припадає близько 80% банківських активів в 17 країнах єврозони.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся