ЄЦБ у квітні 2011 р. підвищить сім ключових облікових ставок

Вівторок 19 квітня 2011 07:56

Європейський центральний банк у квітні 2011 р. підвищить сім ключових облікових ставок. Про це заявив член керуючої ради ЄЦБ Ноут Веллінк 18 квітня в Торонто, передає Bloomberg.
Так, Н.Веллінк відзначив, що облікова ставка ЄЦБ до кінця 2011 р. зросте до 1,75% для припинення зростання інфляції в єврозоні.
Нагадаємо, 7 квітня ЄЦБ підвищив облікову ставку на 25 базисних пунктів - з 1% до 1,25%.
За заявою Н.Веллінка, правління ЄЦБ буде піднімати облікові ставки щокварталу: до 1,5% у червні, і 1,75% у жовтні. Так буде тривати до кінця 2012 р., поки облікова ставка не складе 2,75%.
У свою чергу, представники великих банків стурбовані, що ефектом підвищення облікових ставок може стати збільшення рівня вартості життя, що підштовхне працівників до вимог про підвищення окладів.
Тим не менш, за словами експертів, політика ЄЦБ не має обмежуватися тільки підвищенням облікових ставок. Повинен бути організований контроль за рівнем ліквідності і припиненням викупу облігацій "поганих банків"з боку ЄЦБ.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся