ЄЦБ прийняв рішення викуповувати італійські та іспанські держоблігації

Понеділок 08 серпня 2011 09:19

Фінансові лідери світових промислових націй пообіцяли прийняти будь-які необхідні заходи, щоб заспокоїти фінансові ринки, а Європейський центробанк вирішив викуповувати італійські та іспанські бонди, повідомляє Reuters.
Прагнучи заспокоїти ринки, лідери "Великої сімки" заявили, що мають намір продовжувати тісну співпрацю та "готові вжити заходів для підтримки стабільності і ліквідності на фінансових ринках".
США, Великобританія, Канада, Франція, Німеччина, Італія та Японія повідомили, що в число цих заходів входять і спільні дії на валютних ринках, оскільки "безладні коливання... роблять негативний вплив на економічну і фінансову стабільність".
ЄЦБ у неділю провів засідання, на якому обговорив нові заходи скорочення дефіциту і економічні реформи, про які оголосили Італія та Іспанія. Банк привітав ці заходи і заявив, що буде "активно здійснювати" програму викупу облігацій, спрямовану на боротьбу з борговою кризою в єврозоні. Джерело, близьке до Центробанку, сказало, що це означає, що банк готовий почати викуп облігацій цих двох країн.
Центробанк відновив програму викупу активів в четвер, але включив у список паперів на покупку тільки невелику кількість ірландських і португальських бондів, очікуючи від Італії прийняття жорстких заходів економії.
ЄЦБ також привітав обіцянку Франції та Німеччини про те, що фонд допомоги єврозони візьме на себе зобов'язання по викупу облігацій, коли почне працювати, що, імовірно, відбудеться в жовтні.
Раніше Німеччина і Франція зробили спільну заяву, де говорилося, що Європейський фонд фінансової стабільності незабаром зможе купувати державні облігації обтяжених боргами країн - Італії, Іспанії, Греції та Ірландії.
Джерело з ЄЦБ повідомило, що Керуюча рада ЄЦБ також обговорить заходи забезпечення екстреної ліквідності, щоб запобігти "замерзанню" грошових ринків.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся