ЄЦБ готовий продовжити скуповування проблемних держоблігацій, - Маріо Драгі

Середа 26 жовтня 2011 15:10

Європейський центробанк готовий продовжити використання нестандартних заходів для забезпечення плавного функціонування ринків, але це завдання уряду - боротися з причинами кризи, заявив майбутній глава ЄЦБ Маріо Драгі в середу вдень. Джерела в ЄС повідомили Reuters, що під формулюванням "нестандартні заходи" розуміються купівлі Європейським центробанком облігацій проблемних країн єврозони на вторинному ринку.
"Євросистема разом з нестандартними заходами націлена на запобігання проблем на грошових і фінансових ринках, що створюють перешкоди функціонування монетарної політики", - сказав Драги, згідно з текстом мови на конференції в Римі.
"Втручання (на борговий ринок) запобігає погіршенню дисбалансу, однак лише його недостатньо для боротьби з основними причинами проблем", - додав майбутній глава ЄЦБ.
Драги, який наступного тижня приймає у Жан-Клод Тріше кермо правління ЄЦБ, заявив, що система управління фінансами в єврозоні повинна бути укріплена, а інструменти управління кризою повинні бути активовані негайно.
Проте без рішучих дій і відповідної національної політики країн, які повинні усунути дисбаланс у своїх державних фінансах, сприяючи зростанню, перша мета не може бути досягнута, а друга - принесе лише тимчасове полегшення", - заявив Драги.
Він закликав італійський уряд до реалізації бюджетних заходів, узгоджених у вересні, і скорочення державних витрат "швидко і в повному обсязі".
У той же час джерела в німецькому уряді у вівторок повідомили, що в проекті підсумкового комюніке саміту не буде міститися вимога до ЄЦБ про продовження покупок держоблігацій Італії та Іспанії на вторинному ринку.
Повідомлення, що підтверджують це, надходили від німецьких джерел і в середу вдень.
Інвестори по всьому світу завмерли в очікуванні результатів саміту лідерів ЄС, який розпочнеться о 18:00 за Києвом. Багато учасники ринку сумніваються в появі за підсумками засідання комплексного плану виходу з кризи.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся