ЄСПЛ може повідомити про терміни розгляду українського позову щодо політв'язнів у вересні

ЄСПЛ може повідомити про терміни розгляду українського позову щодо політв'язнів у вересні
Фото: Павло Петренко (kmu.gov.ua)

Мін'юст також вимагало від суду витребування інформації щодо реального стану здоров'я Сенцова

Міністр юстиції Павло Петренко розраховує, що у вересні Європейський суд з прав людини повідомить про терміни розгляду міждержавної заяви щодо українських політв'язнів Кремля. Про це повідомляє кореспондент "РБК-Україна".

Петренко додає, що Міністерство юстиції подало міждержавну заяву до ЄСПЛ щодо порушення Росією Конвенції про захист прав людини та основних свобод стосовно політичних в'язнів, які незаконно утримуються на території РФ.

"Справа ця рухається, ми просили суд, щоб вона розглядалася швидше, ніж стандартно розглядаються загальнодержавні справи, тому що мова йде про загрозу життю громадян, а не про якісь спори, які можуть тривати декілька місяців чи років. Дуже розраховую, що зараз, у вересні, коли суд почав розглядати справи після літніх канікул, ми отримаємо від Європейського суду відповідну інформацію щодо графіку і процесуальних строків розгляду цієї справи", - зазначив Петренко.

Також мінстр додав, Мін'юст вимагало від суду витребування інформації щодо реального стану здоров'я Олега Сенцова. За його словами, надану РФ інформацію про стан здоров'я режисера потрібно уточнити.

"Єдине, скажу відверто, наскільки ця інформація є правдивою, знаючи взагалі підхід цієї держави до витребування інформації, це питання, яке потребує додаткового уточнення. Тому Україна вимагала і вимагає далі доступу до Олега українського омбудсмена, який може об'єктивно оцінити стан Олега, і відповідних незалежних медиків, які нададуть так само реальну картину щодо стану його здоров'я", - наголосив міністр.

Петренко додав, що у заяві Мін'юсту, яку прийняв ЄСПЛ, ішлося і про інших українців, які перебувають у тяжкому стані, це, зокрема, Станіслав Клих, Володимир Балух та інші.

"По них ми так само просили суд. І я дуже розраховую, суд у закритому форматі відповідний запит направить Росії щодо перевірки їхнього стану здоров'я", - заявив Петренко.

Нагадаємо, "суд" Криму відхилив апеляцію захисту Балуха на відмову в умовно-достроковому звільненні.

Також раніше РБК-Україна повідомляло, що стан здоров'я Олега Сенцова, який відбуває термін в російській в'язниці, залишається тяжким. 

Додамо, офіційний представник Державного департаменту США Хізер Нойерт виступила з заявою, в якій закликає владу РФ звільнити українського політв'язня і режисера Олега Сенцова, який голодує у російській в'язниці 100 днів. 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся