ЄС підготував Україні список вимог і заохочень.

ЄС вперше поставив перед Києвом терміни виконання реформ, повідомляє «Комерсант-Україна».

У розпорядженні опинилися документи, передані Україні в ході візиту до Києва єврокомісара з питань розширення ЄС і політики сусідства Штефана Фюле. Головний з них, званий в Єврокомісії "матрицею співпраці", регламентує терміни виконання Україною ключових реформ у сфері євроінтеграції. У документі вказані обсяги фінансової допомоги ЄС і кроки, необхідні для отримання Києвом дорожньої карти безвізового режиму восени 2010 р.

28 квітня комітет у зарубіжних справах Європарламенту (ЄП) заслуховував звіт єврокомісара з питань розширення ЄС і політики сусідства Ш.Фюле. Однією з головних тем стали результати візиту комісара до України 21-23 квітня. "Я передав українській стороні список ключових реформ, які Україна повинна терміново реалізувати, а також список можливих стимулів і у відповідь дій Євросоюзу", - повідомив Ш.Фюле. Копії списку передані Президентові Віктору Януковичу, керівництву МЗС і лідерові опозиції Юлії Тимошенко.

У розпорядженні опинився документ, про який говорив єврокомісар. Таблицю, розбиту на сім розділів за секторальною приналежністю, в Єврокомісії (ЄК) називають "матрицею співпраці з Україною", повдіомило джерело в дипкорпусі. На відміну від колишніх документів ЄК, що регламентують співпрацю з Україною, в ньому містяться не просто тези, а прогнозні терміни реалізації реформ. "Раніше ЄС уникав регламентувати терміни реформ, які повинна провести Україна. Тепер ми бачимо якісно новий підхід", - поділився один з українських дипломатів.

Формально Євросоюз не має права вимагати від України виконання реформ в ті або інші терміни, тому матриця не володіє статусом офіційного двостороннього документа. Але джерела в ЄК стверджують, що вона була узгоджена на рівні голів МЗС ЄС. Ш.Фюле, якому належить ініціатива створення матриці, виступаючи в комітеті ЄП, запевнив, що план реформ пройшов узгодження в службах ЄК.

Ключовими дипломати вважають глави "Мобільність" і "Енергетичний сектор", більшість вимог яких повинні бути виконані протягом шести місяців. "Ми переконані, що реформу 'Нафтогаза' можна провести в стислі терміни. І якщо через місяць ми побачимо, що ніяких рухів немає, ми зможемо запитати у уряду, чому він не виконує своїх зобов'язань", - сказав співбесідник в ЄК. У графі "Стимули і підтримка" матриці міститься мотив, який повинен підштовхнути Україну до виконання зобов'язань.

У разі реформування газового сектору Києву обіцяють відкрити кредитну лінію на 2,5 млрд євро для модернізації газотранспортної системи. Раніше в документах ЄС фігурувала цифра 2,57 млрд дол.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся