ua ru

ЄС може заплатити Угорщині за підтримку ембарго на російську нафту

ЄС може заплатити Угорщині за підтримку ембарго на російську нафту Фото: Віктор Орбан, прем'єр-міністр Угорщини (facebook.com/orbanviktor)

Єврокомісія (ЄК) готова запропонувати Угорщині компенсацію за підтримку ембарго на постачання російської нафти і шостого пакета санкцій в цілому. План передачі грошей зараз розробляється.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Politico.

За інформацією газети, європейські чиновники вивчають можливість пропозиції фінансової компенсації Угорщини в спробі переконати прем'єр-міністра Віктора Орбана погодитися на пропозиції ЄС щодо санкцій на російську нафту.

За словами трьох європейських чиновників, гроші мають бути передані Будапешту в рамках нової енергетичної стратегії ЄС, яка має бути сформульована наступного тижня.

Міністр закордонних справ і зовнішньоекономічних зв'язків Угорщини Петер Сійярто заявив у вівторок, що після екстрених переговорів Віктора Орбана з главою ЄК Урсулою фон дер Ляйєн Угорщина чекає від Єврокомісії нових пропозицій про те, яким чином буде забезпечена енергобезпека країни в разі введення ембарго на постачання російської нафти в ЄС.