ru ua

ЄС заморозив рахунки Януковичів, Азарових, Клюєвих, Пшонок, Курченка

Європейський Союз прийняв рішення з 6 березня заморозити рахунки українських чиновників.

Європейський Союз прийняв рішення з 6 березня заморозити рахунки відстороненого Верховною Радою з посади Президента України Віктора Януковича, його синів Олександра та Віктора, екс-прем'єра Миколи Азарова і його сина Олексія, братів Андрія і Сергія Клюєвих, екс-генпрокурора Віктора Пшонки та його сина Артема, бізнесмена Сергія Курченка. Про це йдеться в рішенні Ради ЄС, що опубліковане 5 березня в офіційному виданні ЄС.

"Беручи до уваги Договір про функціонування Європейського Союзу і, зокрема статтю 215, беручи до увага рішення Ради 2014/119/CFSP від 5 березня 2014 щодо обмежувальних заходів, спрямованих проти певних осіб, у зв'язку з ситуацією в Україні, беручи до уваги спільну пропозицію верховного представника ЄС із закордонних справ і політики безпеки та Європейської комісії... всі засоби і економічні ресурси, належать, знаходяться у власності або під контролем будь-якої фізичної або юридичної особи, як зазначено в Додатку I, повинні бути заморожені", - наголошується в рішенні.

В Додатку I міститься список з 18 осіб. Крім зазначених вище, до нього також увійшли: екс-глава МВС Віталій Захарченко, екс-голова СБУ Олександр Якименко, екс-заступник голови Адміністрації Президента Андрій Портнов, екс-міністр юстиції Олена Лукаш, екс-заступник міністра внутрішніх справ Віктор Ратушняк, екс-міністр освіти і науки Дмитро Табачник, екс-глава МОЗ Раїса Богатирьова, екс-радник Януковича Ігор Калінін.

Нагадаємо, вчора рада Європейського союзу ухвалила рішення заморозити активи 18 українських екс-чиновників, підозрюваних у розкраданні державних коштів. Наголошується, що санкції також містять положення, які сприятимуть поверненню заморожених коштів, - як тільки будуть виконані відповідні умови.

Заходи будуть застосовуватися протягом дванадцяти місяців, починаючи з 6 березня 2014 р.