ЄС виділить Україні близько 100 мільйонів євро на підтримку децентралізації

Понеділок 04 квітня 2016 16:50
ЄС виділить Україні близько 100 мільйонів євро на підтримку децентралізації
Фото: посол Євросоюзу в Україні Ян Томбінський (euukrainecoop.net)

Про це сьогодні заявив голова представництва Європейського союзу в Україні Ян Томбінський

Європейський союз (ЄС) виділить на реформування системи місцевого самоврядування в Україні 97 мільйонів євро. Про це сьогодні заявив глава представництва ЄС в Україні Ян Томбінський, передає кореспондент РБК-Україна.

"ЄС розробив на підтримку самоврядування в Україні програму, кошти в розмірі 97 млн євро на яку виділили спільно Єврокомісія, Німеччина і Польща", - сказав Томбінський.

За словами єврочиновника, дану програму буде запущена на підтримку фонду регіонального розвитку, зокрема, для розвитку об'єднаних територіальних громад в Україні.

Як повідомлялося, Єврокомісія вирішила виділити Україні 100 мільйонів євро допомоги на децентралізацію.

"Майже 160 новоутворених громад мають отримати інвестиційні проекти. Їх треба навчати, допомагаючи створювати центри адміністративних послуг, прозорих для людей", - заявляв у грудні заступник голови представництва ЄС в Україні Томас Фреллесен.

Нагадаємо, в держбюджеті-2016 на об'єднані громади передбачено окрему субвенцію в розмірі 1 млрд гривень. Так, в рамках внесення змін до Податкового кодексу сільські громади отримали можливість акумулювати більше ресурсів від оренди землі.

"До сільських бюджетів надходить близько 200 гривень від оренди одного гектара землі, при цьому сьогодні сільський бюджет отримує тільки шість гривень з гектара", - заявляв раніше голова Верховної Ради Володимир Гройсман, наголошуючи на тому, що сільські ради зможуть направити "відповідні ресурси" на свій розвиток.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся