ЄС істотно розширить санкції проти Росії, - Reuters

НовиниЕкономіка    02.09.2014 - 15:13
Єврокомісія запропонувала послам ЄС у понеділок, 1 вересня, розширити санкції проти Росії: тепер не тільки російським банкам може бути обмежений доступ до фінансування на європейському ринку капіталів, а й іншим російським компаніям, які контролюються державою. 

Єврокомісія запропонувала послам ЄС у понеділок, 1 вересня, розширити санкції проти Росії: тепер не тільки російським банкам може бути обмежений доступ до фінансування на європейському ринку капіталів, а й іншим російським компаніям, які контролюються державою. Про це повідомляє Reuters з посиланням на європейських дипломатів.

Також держкомпаніям буде може бути заборонено залучати синдиковані кредити в європейських банках.

Крім потенційного розширення списку компаній, які не зможуть залучати капітальне фінансування в Європі, Єврокомісія пропонує посилити вже введені санкції проти російських банків: зокрема обмежити розміщення боргових інструментів терміном погашення з терміном погашення більше 30 днів (раніше введені санкції стосувалися тільки довгострокового фінансування - більш 90 днів). 

Одна із пропозицій ЄК також стосується посилення санкцій проти російського ПЕКу. Нова заборона може торкнутися будь-якого високотехнологічного обладнання, яке використовується для сервісного обслуговування російських енергетичних об'єктів.

Крім того, ЄК запропонувала повністю заборонити експорт товарів подвійного призначення - ті, які можуть застосовуватися у військовій та цивільній сферах, причому нові санкції можуть поширитися на всіх російських імпортерів, а не тільки на тих, які використовують ці товари у військових цілях, як було раніше.

Тим не менше, більшість країн налаштовані проти того, щоб "відключити" російські банки від системи SWIFT (система міжбанківської взаємодії, що передбачає передачу фінансових повідомлень), зазначає Reuters. Раніше ЗМІ повідомляли, що Велика Британія винесе пропозицію про те, щоб ЄС заблокував доступ Росії до системи, на загальноєвропейське обговорення. 

Деякі країни пропонують ввести персональні санкції проти російського міністра оборони Сергія Шойгу. Йому може бути заборонений в'їзд до Євросоюзу, а його активи на території країн ЄС - якщо такі є - будуть заморожені.

Також деякі країни виступають за те, щоб заборонити Росії проводити міжнародні культурні, економічні та спортивні заходи.

Нові санкції можуть бути "синхронізовані" з усіма країнами "Великої сімки", повідомили дипломати агентству.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top