ua en ru

ЄС скоро запропонує кандидатури експертів для відбору суддів ВАКС

ЄС скоро запропонує кандидатури експертів для відбору суддів ВАКС Фото: Хьюг Мінгареллі (РБК-Україна)

Кандидатури експертів будуть відібрані міжнародними організаціями, що мають угоди з Україною у сфері боротьби з корупцією

Європейський Союз невдовзі запропонує кандидатури до Громадської ради міжнародних експертів, яка допомагатиме відбирати суддів до Вищого антикорупційного суду (ВАКС). Про це у відеозверненні, оприлюдненому Представництвом ЄС в Україні повідомив посол ЄС Хюг Мінгареллі.

У відеозверненні посол наголосив, що для ефективності роботи ВАКС найважливіше - забезпечити чесний та прозорий відбір суддів.

"Ми разом зі своїми міжнародними партнерами рішуче налаштовані сприяти у цій справі нашим українським партнерам. От чому ми незабаром плануємо запропонувати кандидатури до Громадської ради міжнародних експертів", - сказав Мінгареллі, наголосивши, що рада має допомогти Вищій кваліфікаційній комісії обрати незалежних та професійних суддів.

Також голова антикорупційної ініціативи ЄС Ека Ткешелашвілі наголосила, що до Громадської ради міжнародних експертів будуть відібрані фахівці з "бездоганною репутацією та великим досвідом роботи" у галузі боротьби з корупцією.

Кандидатури експертів будуть відібрані міжнародними організаціями, що мають угоди з Україною у сфері боротьби з корупцією.

"Робота цих експертів буде повністю присвячена підтримці процесу всього відбору кандидатів, що забезпечить ще більшу прозорість процесу та фокусування на єдиній цілі - вибору винятково професійних, порядних та незалежних суддів для Вищого антикорупційного суду", - додала Ткешелашвілі.

ЄС: саме зараз час подаватися на посади суддів у Вищому антикорупційному суді

Посол ЄС Хюґ Мінґареллі та Голова антикорупційної ініціативи ЄС Ека Ткешелашвілі записали коротке відеозвернення, в якому пояснюють важливість нового Вищого антикорупційного суду та його ключову роль у боротьбі з корупцією в Україні. Вони також закликають всіх потенційних кандидатів подати заявки на посади суддів Вищого антикорупційного суду, оскільки кінцевий термін подання (14 вересня) швидко наближається.

Опубліковано European Union in Ukraine Четвер, 6 вересня 2018 р.

Мінгареллі та Ткешелашвілі також закликали всіх потенційних кандидатів подати заявки на посади суддів Вищого антикорупційного суду, оскільки кінцевий термін подання - 14 вересня - швидко наближається.

Нагадаємо, на посади до антикорупційного суду вже подано 25 заяв.

Раніше РБК-Україна повідомляло, що судді Вищого антикорупційного суду отримуватимуть заробітну плату у розмірі від 50 до 100 тисяч гривень щомісяця.