ЄС переказав 12 млн євро ґрантових коштів до держбюджету України

Європейський Союз (ЄС) переказав 12 млн євро ґрантових коштів до державного бюджету України на підтримку заходів з подолання бар'єрів в торгівлі та підвищення безпеки продукції шляхом вдосконалення технічного регулювання, повідомила пресс-служба представництва ЕС в Україні.

Цю виплату здійснено в межах зобов'язань, передбачених угодою про фінансування між Європейським Союзом і урядом України від 21 грудня 2009 р., стосовно програми секторальної підтримки "Сприяння розвитку взаємної торгівлі шляхом подолання технічних бар'єрів в торгівлі між Україною та ЄС".

Метою даної програми є реалізація стратегічних заходів, включно із гармонізацією горизонтального і технічного законодавства, гармонізацією стандартів і модернізацією інституцій забезпечення якості. Реформи повинні сприяти підвищенню рівня безпечності продукції, створенню сприятливого середовища для підприємств та інноваційної діяльності, а також інтеграції економіки України до Європейської та світової економіки.

Дана програма включає компонент бюджетної підтримки із загальним обсягом ґрантових коштів в 39 млн євро, які будуть переказуватись чотирма траншами безпосередньо до держбюджету України протягом чотирьох років. Окрім цього, започатковується компонент технічної допомоги із загальним бюджетом в 6 млн євро.

Виплату першого траншу бюджетної підтримки в обсязі 12 млн євро було здійснено після проведення оцінки Європейським Союзом достатності макроекономічної стабільності та розвитку сфери управління державними фінансами в Україні. В той же час уряд України в межах комплексної програми економічних реформ продемонстрував прагнення до вирішення основних проблематичних питань в системі технічного регулювання, використовуючи в якості індикаторів підходи, що застосовуються в ЄС. Європейський Союз схвально поставився до нещодавнього прийняття Верховною Радою двох важливих законів - "Про ринковий нагляд і контроль продукції" та "Про недопущення обігу в Україні небезпечної продукції".

В той же час Європейський Союз звернув увагу уряду України на той факт, що система державних закупівель повинна розвиватися на принципах прозорості, відкритості і відповідності міжнародним стандартам. Відхилення від цих принципів може поставити під загрозу відповідність України вимогам щодо надання подальшої бюджетної підтримки Європейського Союзу.

Рішення щодо виплати наступних трьох траншів бюджетної підтримки в межах Програми секторальної підтримки "Сприяння розвитку взаємної торгівлі шляхом подолання технічних бар'єрів в торгівлі між Україною та ЄС" також залежатимуть від виконання індикаторів, узгоджених спільно Європейським Союзом і урядом України при підписанні програми.

ЄС сподівається, що бюджетна підтримка стане засобом прискорення і підтримки реформ в галузі технічного регулювання, а також забезпечить їх результативність і відповідність спільно узгодженим планам. Європейський Союз впевнений в тому, що ці реформи сприятимуть покращенню ділового клімату в Україні і будуть реалізовані в першу чергу на користь українських споживачів, які матимуть доступ до безпечних і якісних товарів, на які вони заслуговують.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся