ЄС має намір скаржитися на Росію у СОТ через санкції

Євросоюз збирається подати у Всесвітню торговельну організацію (СОТ) скаргу на Росію через введені Москвою заборони на імпорт ряду продуктів з Європи.

Євросоюз збирається подати у Всесвітню торговельну організацію (СОТ) скаргу на Росію через введені Москвою заборони на імпорт ряду продуктів з Європи. Про це німецькому виданню Frankfurter Allgeneine Zeitung заявив єврокомісар з торгівлі Карел де Гюхт.

За його словами, Брюссель може подати скаргу на Росію у СОТ вже в середині вересня. Тим не менш, за словами єврокомісара, остаточне рішення про подання скарги поки не прийнято.

Головним ініціатором подання скарги до СОТ виступає Польща, яка з-за санкцій Москви позбулася ринку збуту яблук (заборона була введена ще 1 серпня, до введення загальних санкцій щодо продуктів з Євросоюзу).

Ще до введення ембарго на ввезення європейських продуктів російські ЗМІ з посиланням на джерело в уряді повідомило, що РФ готова до позовів в СОТ і буде поважати рішення цієї організації. У той же час, влада сподівається, що на прийняття рішення у СОТ піде кілька років, і за цей час російський агропромисловий сектор зможе підвищити свою конкурентоспроможність.

Нагадаємо, 7 серпня РФ ввела продуктове ембарго відносно продукції ряду держав. У санкційний список увійшли продукти з США, ЄС, Канади, Австралії та Норвегії. До ввезення були заборонені м'ясо великої рогатої худоби, свинина, м'ясо свійської птиці, м'ясо солоне, сушене чи копчене, риба і ракоподібні, молюски, молоко та молочна продукція, сири, сир на основі рослинних жирів, ковбаси і аналогічні продукти з м'яса, овочі, коренеплоди, фрукти та горіхи.

З-за продуктових санкцій серйозніше за всіх свої втрати оцінює Польща - вони можуть скласти до 500 млн євро. Також можуть серйозно постраждати Фінляндія (до 400 млн євро збитків) і Естонія (близько 70 млн євро).

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся