ua en ru

ЄС і "Газпром" погодили рекомендації щодо можливої утилізації трубопроводу OPAL

Європейський Союз і Росія погодили рекомендації щодо можливих рішень щодо утилізації трубопроводу OPAL, який має постачати російський газ до Чехії і по якому Єврокомісія раніше обмежила обсяги прокачування наполовину. Про це "Дзеркало тижня. Україна" повідомили в Єврокомісії, коментуючи поширену російськими ЗМІ інформацію про те, що сторони досягли домовленості щодо статусу сухопутної частини "Північного потоку".

"16 вересня робоча група OPAL погодила рекомендації щодо можливих рішень щодо утилізації трубопроводу OPAL у відповідності з правилами Третього енергетичного пакета. Дане питання стане предметом майбутнього правового розгляду. Рекомендації робочої групи не вносять зміни у законодавчу базу. Зміни стануть можливими тільки за рішенням Німецького національного енергетичного регуляторного органу (Bundesnetzagentur) і під належним наглядом Європейської комісії", - зазначили в Єврокомісії.

Як раніше повідомлялося, газопровід OPAL є сухопутним продовженням морської частини газопроводу "Північний потік", тому російська сторона звернулася в Єврокомісію з проханням відновити спочатку надане OPAL право 100% резервації потужностей для транспортування газу РФ, що надходить "Північному потоку" у Європу для подальшої його поставки до Чехії. На думку російської сторони, проект OPAL не підпадає під дію Третього енергетичного пакету, так як постачання газу до Чехії йдуть за старими довгостроковими договорами "Газпрому".

Спочатку OPAL звільнявся від необхідності надання своїх потужностей для третіх осіб, проте потім Єврокомісія переглянула своє рішення і вимагає надання до 50% його потужностей для сторонніх компаній.

Нагадаємо, в червні 2013 р. ЄС не дозволив "Газпрому" вивести газопровід OPAL з-під норм "третього енергопакету".