ЄС готує реформу в роботі рейтингових агентств

Понеділок 24 жовтня 2011 09:51

Єврокомісія розробила проект реформи роботи рейтингових агентств, в якому зібрані воєдино різні ініціативи, що довгий час обговорювалися політиками і економістами.
При цьому, як повідомила The Financial Times, зміни торкнуться не тільки самої болючої теми - суверенних рейтингів, але й оцінки фінансових інструментів. По суті, перегляду піддадуться всі основні принципи роботи "великої трійки" рейтингових агентств в Європі.
Нові норми припускають в першу чергу обмеження тривалості роботи з емітентами цінних паперів. "Рейтингові агентства не зможуть працювати з одним емітентом більше трьох років або більше року, якщо за цей період вони виставлять більше десяти рейтингів його боргових інструментів", - цитує видання законопроект. Агентство зможе відновити співпрацю з емітентом не раніше ніж через чотири роки.
Ще одна зміна торкнеться повноважень регулятора сектора - ESMA. Єврокомісія пропонує наділити його додатковими функціями. У тому числі ESMA зможе забороняти агентствам виставляти рейтинги країнам, які отримують допомогу зі стабфонду ЄС. Таким чином, за задумом авторів документа, регулятор буде запобігати виставленню рейтингів в невідповідний момент, щоб не погіршити і без того складне становище проблемних країн. При цьому розрахунок рейтингів має стати більш прозорим. За задумом єврокомісара з внутрішніх ринків Мішеля Барньє, оцінки кредитоспроможності країн повинні публікуватися після закриття європейських бірж, але не пізніше, ніж за годину до їх відкриття.
Коли змінені правила набудуть чинності, поки неясно. За даними Financial Times Deutschland, Барньє має намір представити свої пропозиції щодо нового закону вже в листопаді. Якщо їх схвалять Європарламент і законодавчі влади 27 країн, то обмеження можуть набути чинності в кінці 2012 року. Тим не менш, Великобританія може відхилити документ. Спеціальний комітет верхньої палати парламенту Великобританії ще влітку визнав агентства невинними в розпалюванні кризи і не схвалив ініціативу Барньє за скасування рейтингів для країн, які одержують фінансову допомогу. Замість цього британці порадили вивчити можливість створення незалежного конкурента американським монополістам.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся