Європейський Союз готовий направити свою місію в Україну замість місії Організації з безпеки і співробітництва в Європі.
Європейський Союз готовий свою місію в Україну замість місії Організації з безпеки і співробітництва в Європі. Про це йдеться у висновках Європейської ради за підсумками саміту 20 березня.
"Якщо в найближчі дні не буде угоди по місії ОБСЄ , ЄС формуватиме місію ЄС", - наголошується у висновках Європейської ради.
Європейська Рада наголошує, що Росія своїми діями відносно України порушує Гельсінський процес, який" в останні 40 років сприяв подоланню поділу в Європі та побудові мирного і об'єднаного континенту".
Європейська Рада жалкує, що Росія досі не зробила кроки щодо деескалації кризи і що переговори між Україною і Російською Федерацією досі не почалися.
Він настійно закликає терміново укласти угоду по напрямку місії ОБСЄ в Україні, щоб допомогти стабілізувати ситуацію. Якщо ж напрямок місії ОБСЄ буде заблоковано, ЄС готовий формувати свою місію.
Нагадаємо, 20 березня міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт заявив, що Росія блокує напрямок в Україну місії Організації з безпеки і співробітництва в Європі.
При цьому на початку березня ОБСЄ направила в Україну місію з 35 неозброєних військовослужбовців від ОБСЄ. Пізніше кількість учасників місії було збільшено до 40. Військові спостерігачі повинні були знаходитися в Україні з 5 по 12 березня. Пізніше місія була продовжена до 16 березня за запитом української влади . А потім - до 20 березня.