ЄС готовий до створення тристороннього консорціуму "Україна-ЄС-Росія", але потрібні гарантії, - Томбінські

Четвер 28 лютого 2013 22:11

Європейський союз (ЄС) готовий до створення тристороннього консорціуму "Україна-ЄС-Росія" з управління українською газотранспортною системою (ГТС) при певних гарантіях. Про це заявив посол ЄС в Україні Ян Томбінські в ефірі телеканалу "ТВі".

"ЄС буде до цього готовий, однак нам потрібна прозорість і певні гарантії", - сказав він, підкресливши, що маються на увазі ситуація з корупцією в країні і інвестиційний клімат. "Це ті передумови для того, щоб європейський бізнес хотів брати участь у цьому консорціумі", - зазначив європейський дипломат.

Томбінські також підкреслив, що українська ГТС перебуває у власності України, і саме вона повинна звернутися до європейської стороні з питання подальшого управління цією системою. Він підкреслив, що повинен бути прийнятий певний пакет домовленостей, який, в тому числі, може передбачати можливість працювати в реверсному режимі.

"Якщо такі умови будуть готові, то я думаю, що абсолютна стратегічна позиція України зміниться. Якщо газ піде сз Заходу на Схід і з Півдня на Північ, то це буде величезна зміна. І Україна найбільше виграє в цій ситуації", - підкреслив Томбінські .

Читайте також: Модернізація української ГТС обійдеться в 5,3 млрд дол, - "Нафтогаз"

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся