Ердоган пообіцяв заплатити за будівництво "Турецького потоку" з РФ навпіл

НовиниЕнергетика    11.08.2016 - 17:44
Фото: президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган (прес-служба Кремля)
Фото: президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган (прес-служба Кремля)

Для російського газового монополіста це обіцяє економію більше 2,2 млрд євро

Туреччина готова оплатити половину витрат на будівництво сухопутної частини газопроводу "Турецький потік", розділивши у такий спосіб витрати щодо реалізації даного проекту енергетичної інфраструктури із "Газпромом" у рівних частках. Про це заявив президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган на брифінгу в літаку по закінченні зустрічі з російським президентом Володимиром Путіним, повідомляє турецьке видання Haberturk.

Як зазначається, Ердоган запевнив турецьких журналістів у відсутності будь-яких проблем із проектом "Турецький потік".


"Ми повідомили (російській стороні, - ред.), що жодних проблем із проектом "Турецький потік" немає. Єдине - ми запропонували розділити навпіл витрати на прокладку частини трубопроводу, яка буде на нашій території", - наголосив турецький лідер.

За словами Ердогана, між турецькою і російською сторонами є "певні домовленості" про паритетне фінансування морської ділянки газопроводу.

Раніше сьогодні посол Туреччини в РФ Уміт Ярдим анонсував початок переговорів щодо газотранспортного проекту "Турецький потік" дном Чорного моря. Як повідомлялося, Ердоган готовий до реалізації проекту "Турецький потік", тоді як "Газпром" планує актуалізувати дорожню карту з будівництва даного газопроводу.

Для Туреччини одним із завдань "Турецького потоку" є забезпечення поставок газу до Європи. "Ми маємо намір за двома напрямками реалізовувати цей потік, один з яких передбачає поставки російського газу до Європи. Надати прискорення цього проекту - одне з наших завдань", - пояснював Ердоган на прес-конференції після зустрічі із президентом РФ Володимиром Путіним, додавши також, що на даному етапі Туреччина зацікавлена ​​в закупівлі у Росії 28 мільярдів кубометрів газу.

Водночас для продовження роботи щодо "Турецького потоку" необхідно прийняти цілий ряд "політичних рішень", оцінив перспективи проекту Путін. За словами глави Міненерго РФ Олександра Новака, наразі йдеться про будівництво однієї гілки газопроводу для турецьких споживачів.

Нагадаємо, будівництво "Турецького потоку" може створювати загрозу для енергетичної безпеки не лише України, а й усієї Європи. Як пояснював голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв, запуск цього газопроводу загрожує зниженням обсягів транзиту газу через Україну.

On Top