ua ru

Епідемія грипу в Україні: у країні відсутні вакцини від вірусу

Епідемія грипу в Україні: у країні відсутні вакцини від вірусу Фото: епідемія грипу в Україні може застати зненацька громадян

Точні дати поставок вакцини поки не називаються

Напередодні спалаху епідемії грипу в Україні, яка очікується нинішньої зими, в країні неможливо пройти вакцинацію від цього вірусу. Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна "Одним уколом менше: Україна поки не забезпечена вакцинами від грипу".

Так, В Українському центрі контролю та моніторингу захворюваності Моз стверджують, що реєстрація зростання захворюваності на грип, як правило, починається в грудні, а для вироблення достатньої захисту від грипу організму необхідно два тижні, тому робити щеплення бажано у вересні-листопаді.

Проте, як показало розслідування РБК-Україна, вакцин від грипу в наявності в українських аптеках і клініках не виявилося.

Те, що епідемії грипу в Україні протиставити зараз нічого, підтвердили і джерела видання, знайомі з ситуацією в Міністерстві охорони здоров'я.

"Вакцини немає ніде - ні в державних, ні в приватних клініках. Вони пройшли митницю і фізично знаходяться в Україні. Обіцяють почати поставки через тиждень", - заявив співрозмовник РБК-Україна.

Нагадаємо, згідно з даними Моз, в минулому епідеміологічному сезоні від грипу в Україні померли не менше 370 чоловік.