ua en ru

На енергоринку достатньо ресурсу, щоб не підвищувати тарифи для населення, - ДТЕК

На енергоринку достатньо ресурсу, щоб не підвищувати тарифи для населення, - ДТЕК

Вперше за 10 років роботи у вугільній галузі я побачив, що об'єдналися конкуруючі профспілки Львова, Волині, Дніпропетровщиниі, Донбасу у своїх вимогах до Міністерства енергетики та вугільної промисловості. Про це в прямому ефірі інформаційної програми "Події" на каналі "Україна" заявив генеральний директор енергетичного холдингу ДТЕК Максим Тимченко.

"Я був здивований тією динамікою розмови, яка була. Вперше за 10 років моєї роботи у вугільній галузі я побачив, коли об'єдналися конкуруючі профспілки у вимогах до міністра і до міністерства, до регулятора повернутися обличчям до галузі, задуматися про її майбутнє, припинити невиконання обіцянок. І це дуже тривожний сигнал, тому що ситуація, яка розвивається у вугільній галузі, говорить про те, що у нас є всі передумови говорити про її тотальне руйнування найближчим часом", - зазначив він.

Тимченко прокоментував нинішню ціну на вугілля: "Ринок повинен визначати ціну. Якщо сьогодні ми говоримо, що Україна може собі дозволяти купувати російське вугілля за 1700 грн, австралійське вугілля за 2000 грн, то ціна 1500 грн, яка була озвучена - це та ціна, яка дозволить в подальшому розвивати цю галузь. І сьогодні для нас дуже важливо, щоб в кінці кінців міністерство і регулятор визначили принципи ціноутворення на вугілля, і на тарифи для теплової генерації".

Гендиректор ДТЕК не згоден із заявами міністра енергетики та вугільної промисловості Володимира Демчишина про те, що імпортна електроенергія з Росії коштує Україні дешевше, ніж куплена у станцій ДТЕК. "Я не згоден з такою постановкою питання, перш за все в тому, що вигідніше імпортувати енергоресурси ззовні. Вперше в цьому році Україна почала імпортувати вугілля, електроенергію, і сьогодні, на жаль, наш міністр енергетики каже, що це правильно, що це створює конкуренцію українським енергоресурсам. Я категорично з цим не згоден, - зазначив він. - Сьогодні українське вугілля та українська електроенергія дешевша, ніж будь-яка імпортна альтернатива. І мені здається, що це, насамперед, роль міністерства думати про власного виробника вугілля та електроенергії, допомагати, розуміти, чути і думати про енергонезалежність України, а не про конкуренцію російської електроенергії тому, що виробляє сьогодні український виробник".

За словами Тимченка, потрібно віддавати собі звіт, що у вугільній галузі працює понад 150 тис. осіб, що людям не платять місяцями заробітну плату.

"Потрібно віддавати собі звіт, що ми дійшли до ситуації, коли перекривають траси, коли відбуваються страйки і т. д. Це результат відсутності комплексного бачення розвитку галузі", - додав він.

Топ-менеджер ДТЕК підкреслив, що підвищення цін на вугілля та тарифу для теплоелектростанцій не призведе до підвищення цін на електроенергію для населення. "Уряд прийняв рішення про поетапне підвищення тарифів для населення. Перший етап вже пройдено і я вважаю, що немає необхідності піднімати тарифи для населення. Сьогодні достатньо фінансового ресурсу на енергоринку для того, щоб розрахуватися з українськими енергетиками і шахтарями, а не платити гроші, отримані від підвищення тарифів для населення за імпортне вугілля, імпортну електроенергію і сподіватися на те, що імпортні поставки як-то можуть врятувати ситуацію і замінити власний вугілля".

"Ми 10 років працюємо в енергетиці і 10 років ми завжди були в одному човні і з іншими компаніями, і з міністерствами, з профспілковими організаціями. Вперше виникають такі конфліктні ситуації. Сьогодні ця позиція єдина і у нас, і інших виробників електроенергії. Сьогодні це єдина позиція з вуглярами - і ДТЕК, державних шахт", - зазначив Тимченко.