Електронний європротокол: заповнити — простіше, помилитися — складніше

НовиниНовости компаний    30.06.2017 - 10:33

У 2017 році цифрові поліси замінять бланки ОСАЦВ. Замість бланка європротоколу і ручки для оформлення ДТП автомобілістам знадобиться смартфон.

В європейських країнах водії з допомогою європротоколів залагоджують більшість аварій, в яких постраждали люди. У Польщі та Чехії 25% випадків регулюються за допомогою електронних, а не паперових європротоколів. Скоро наші водії почнуть оформляти ДТП без виклику поліції і заповнення паперів. Як іноземні колеги — з допомогою безкоштовного додатку для смартфона.

З допомогою програми водії будуть реєструвати обставини аварії, фіксувати координати місця по GPS, фотографувати пошкодження машин і після збору даних, — інформувати страхову компанію про подію. Сьогодні європротоколом для фіксації ДТП користується лише 14 % автомобілістів. Це пояснюється, насамперед, невпевненістю водія у правильності заповнення бланка, що призведе до невиплати. Підказки у додатку зведуть ризик вказати некоректні відомості до мінімуму. Страх зробити помилку при заповненні паперової анкети, яка дає страховику привід відмовити клієнту в отриманні виплати, залишиться в минулому.

не Можна сподіватися тільки на підказки. Наприклад, водій, перебуваючи в стані стресу або сумніваючись, що шкоди машині не перевищує страхової ліміт 50 тис. грн, не зможе самостійно заповнити протокол. Виручити може аварійний комісар. У страховій компанії VUSO він буде виїжджати на місця аварій і допомагати клієнтам оцінити збиток, з'ясовувати, хто постраждав, а хто винуватий і т. д.

На замовлення паперового поліса ОСАЦВ в інтернеті — з комп'ютера або смартфона — треба 10 хвилин https://vuso.ua/uslugi/osago.html. Стільки ж часу знадобиться для покупки цифрового поліса. Плюс час, щоб встановити Android, iOS або Windows Phone додаток. Генеральний директор Моторного страхового бюро Володимир Шевченко повідомив, що код для завантаження автомобілісти будуть отримувати при оформленні поліса.

Додаток для "оформлення" європротоколів буде представлено після того, коли страховики почнуть продавати електронні ОСАЦВ. Старт продажів паперових полісів ОСАЦВ в інтернеті почався з 2012 року на сайті https://vuso.ua/, а цифрові поліси будуть доступні в IV кварталі 2017 року. Відповідно, додаток буде доступно водіям не раніше, ніж наприкінці року. Після цього настане перехідний період — один рік — "від паперу до цифрі". Коли перехід завершиться, паперові поліси автоцивілки залишаться в минулому.

Введення цифрових полісів затягнулося на 6 років. Можливо, чиновники і розробники зробили правильні висновки і в цей раз краще впораються із завданням. Створення і впровадження цифрової системи, яка служить інтересам 9 млн. водіїв, — складний проект. Невідомо, наскільки розробники просунулися в роботі над ним і коли представлять програму. Рано чи пізно це станеться, адже перехід від паперу до цифри в обов'язковому страхуванні, враховуючи плани страховиків, лише питання часу.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top