Електоральний рейтинг Путіна досяг максимуму з 2008 року, - опитування

Електоральний рейтинг Путіна досяг максимуму з 2008 року, - опитування

Електоральний рейтинг Президента Росії Володимира Путіна за перший тиждень лютого 2015 року піднявся до 74% з 72% на початок місяця. Це максимальне значення з 2008 року, коли електоральний рейтинг президента склав 60%,випливає з опитування фонду "Громадська думка" (ФОМ).

На рівні 70% електоральний рейтинг Путіна тримається з серпня минулого року. У листопаді він піднявся на 1 пункт (71%), в грудні - на 2 пункти від попереднього значення (73%), в січні опустився до 70%.

В опитуванні, проведеному 7-8 лютого в 204 населених пунктах 64 суб'єктів РФ, брали участь 3 тис. осіб. Учасникам опитування запропонували обрати політика, за якого вони б проголосували, якби вибори президента Росії відбулися в наступну неділю.

Путін виявився абсолютним лідером в опитуванні ФОМ. Електоральний рейтинг наступного за ним політика - лідера ЛДПР Володимира Жириновського - становить 5%. За лідера КПРФ Геннадія Зюганова проголосували б 4%, за Михайла Прохорова - 1%. Лідер "Справедливої Росії" Сергій Миронов найближчим неділю не знайшов підтримки серед потенційних виборців.

ФОМ також показав, що більшість росіян довіряють президенту країни: 44% респондентів заявили про безумовне довіру до Путіна, 41% "скоріше довіряють" главі держави. Учасники опитування високо (84%) оцінили роботу Путіна на посту президента.

Серед політичних партій більшість учасників опитування віддали перевагу "Єдиної Росії" (57%), на початку лютого за партію готові були проголосувати 56% респондентів. Електоральний рейтинг "Єдиної Росії", як і рейтинг Путіна, виявився максимальним з 2008 року (54%). Друге місце поділили КПРФ і ЛДПР (по 7%). За "Справедливу Росію" готові віддати голоси 3% опитаних, за іншу партію - 1%, ще 1% заявив, що зіпсував бюлетень б, якби вибори в Державну думу відбулися в найближчу неділю. 11% респондентів не пішли б на вибори, 12% вагалися з відповіддю.

Нагадаємо, згідно з результатами опитування, проведеного "Левада-центром", третина громадян Росії (34%) вважають, що Президенту Володимиру Путіну можна знайти заміну, якщо буде потрібно.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся