Експорт товарів з Донецької обл. за 7 міс. 2011 р. виріс на 40,1% - до 10,2 млрд дол
Експорт товарів за січень - липень 2011 р. з Донецької області зріс в порівнянні з січнем - липнем 2010 р. на 40,1% і склав 10,2 млрд дол. Підприємства регіону вивозили продукцію в 123 країни світу, повідомляє Головне управління статистики Донецької області.
У Російську Федерацію, яка є найбільшим зовнішньоторговельним партнером, підприємства області за січень - липень експортували товарів на 2,2 млрд дол., що більше, ніж за перші сім місяців минулого року, в 1,7 разу і склало 21,7% всіх експортних постачань. Друге місце зайняла Італія, експорт в цю країну зріс на 41,6% і склав 1,4 млрд дол., або 13,5% обласного обсягу. Значні обсяги товарів експортовані також до Туреччини, Лівану, Індонезії, Польщі. У географічній структурі обласного експорту товарів найвищою стала питома вага країн Європи (без СНД) - 32,5%. На азіатські країни припадало 31%, на країни СНД - 28%, Америки - 5,2%, Африки - 3,3% обласного обсягу. При цьому експортні постачання на африканський континент збільшилися в порівнянні з січнем - лианем 2010 р. на 4,2%, в азіатські країни - на 17,2%, в країни СНД і на європейський ринок - в 1,7 разу, а в країни Америки - зменшилися на 17,2%.
Постачання за межі України чорних металів, склавши за січень - липень 6,5 млрд дол., або 63,6% обласного експорту товарів, зросли в порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 28,6%. Середньозважені ціна тонни експортованих підприємствами області чорних металів за січень - липень 2011 р. склала 629 доларів, що на 32% більше середньої ціни в січні - липні 2010 р.
Валютна виручка від експорту готових харчових продуктів збільшилася в порівнянні з січнем - липнем 2010 р. на 19,1%, машин, обладнання, транспортних засобів - на 28,5%, вугілля - в 2 рази, продукції хімічної промисловості - в 2,3 разу, виробів з чорних металів - в 2,4 разу, коксу - в 2,5 разу.