ua ru

Експорт IT-продукції з України у 2013 р. складе близько 1,8 млрд дол., - Янукович

Експорт продукції в галузі інформаційних технологій з України у 2013 р. складе близько 1,8 млрд дол. Про це заявив Президент України Віктор Янукович під час презентації інвестиційних можливостей України в рамках шостого Світового економічного симпозіуму, повідомила прес-служба президента України.

Експорт продукції в галузі інформаційних технологій з України у 2013 р. складе близько 1,8 млрд дол. Про це заявив Президент України Віктор Янукович (на фото) під час презентації інвестиційних можливостей України в рамках шостого Світового економічного симпозіуму, повідомила прес-служба президента України.

"Експорт продукції в галузі інформаційних технологій з України у 2013 р. складе близько 1,8 млрд дол.. За цим показником наша країна входить до п'ятірки лідерів регіону Центральної та Східної Європи". - сказав Янукович.

Проте, як заявив Президент, Україна має набагато меншу у порівнянні з країнами ЄС конкуренцію на внутрішньому ринку.

Нагадаємо, за оцінками Світового банку, до 2015 року Україна може вийти на 6 місце в світі за обсягом ІТ-експорту. Внутрішній сегмент ІТ теж зростатиме, але дещо нижчими темпами - 5-10% на рік.

Очікується, що у 2015 р. кількість нових у робочих місць у сфері ІТ сягне 168,5 тис., із них 106 тис. в ІТ-експорті, 62,5 тис. - на внутрішньому ринку. Усього в галузі інформаційних технологій в Україні буде задіяно 350 тис. фахівців (в експортному сегменті - близько 125 тис. осіб, на внутрішньому - близько 225 тис.), а зростання галузі у 2015 р. становитиме 5 млрд. дол.

Слід зауважити, що загальна кількість ІТ-спеціалістів в Україні наприкінці 2012 р. склала більш 215 тис. осіб, з них близько 25 тис. осіб - сертифіковані програмісти, що працюють на експорт.

До IT -індустрії в Україні останнім часом час прикута пильна увага влади. Запланована навіть розробка державної програми розвитку IT -галузі. У Кабміні заявляють, що завдання уряду - створення передумов для того, щоб у країні розвивалася вся галузь у цілому, з поступовим виходом на створення власного продукту, оскільки IT -сфера - дуже важлива для майбутнього України та розвитку практично всіх галузей економіки.

В уряді вважають, фахівців з інформаційних технологій необхідно підтримувати в першу чергу, оскільки серед тисяч програмістів є 1-2 % тих, хто може створювати дійсно креативний конкурентоспроможний продукт.