ru ua

Україна до 2015 р. може вийти на 6 місце в світі за обсягом ІТ-експорту, - Світовий банк

Україна до 2015 р. може вийти на 6 місце в світі за обсягом ІТ-експорту. Про це повідомив голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації Володимир Семиноженко, передає прес-служба установи.

Україна до 2015 р. може вийти на 6 місце в світі за обсягом ІТ-експорту. Про це повідомив голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації Володимир Семиноженко, передає прес-служба установи.

Як зазначив Семиноженко, очікується, що у 2015 р. кількість нових у робочих місць у сфері ІТ сягне 168,5 тис., із них 106 тис. в ІТ-експорті, 62,5 тис. - на внутрішньому ринку. Усього в галузі інформаційних технологій в Україні буде задіяно 350 тис. фахівців (в експортному сегменті - близько 125 тис. осіб, на внутрішньому - близько 225 тис.), а зростання галузі у 2015 р. становитиме 5 млрд. дол. За оцінками Світового банку, до 2015 року Україна може вийти на 6 місце в світі за обсягом ІТ-експорту. Внутрішній сегмент ІТ теж зростатиме, але дещо нижчими темпами - 5-10% на рік.

Слід зауважити, що загальна кількість ІКТ-спеціалістів в Україні наприкінці 2012 р. склала більш 215 тис. осіб, з них близько 25 тис. осіб - сертифіковані програмісти, що працюють на експорт.

До IT -індустрії в Україні останнім часом час прикута пильна увага влади. Запланована навіть розробка державної програми розвитку IT -галузі. У Кабміні заявляють, що завдання уряду - створення передумов для того, щоб у країні розвивалася вся галузь у цілому, з поступовим виходом на створення власного продукту, оскільки IT -сфера - дуже важлива для майбутнього України та розвитку практично всіх галузей економіки.

В уряді вважають, фахівців з інформаційних технологій необхідно підтримувати в першу чергу, оскільки серед тисяч програмістів є 1-2 % тих, хто може створювати дійсно креативний конкурентоспроможний продукт.

Нагадаємо, в Україні 1 січня 2013 набув чинності закон про податкові пільги для IT -індустрії. Закон звільняє від сплати ПДВ підприємців, що працюють у сфері індустрії програмної продукції.

Цікаво, що Україна посідає четверте місце у світі за кількістю сертифікованих IT -фахівців. Про це повідомлялося у звіті Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, з посиланням на дослідження Exploring Ukraine IT Outsourcing Industry 2012. Згідно з документом, вузи України щорічно випускають близько 16 тис. фахівців у цій сфері.

При цьому 40 % IT- фахівців працюють у Києві.