ru ua

Експерт: Нардеп Іванчук зацікавлений у введенні на "Укрспирт" свого менеджменту

Народний депутат Андрій Іванчук зацікавлений в отриманні контролю над ДП "Укрспирт" за допомогою заведення на підприємство свого керівництва. Про це заявив економіст Борис Кушнірук.

На його думку, давньому другу і партнеру прем'єр-міністра Арсенія Яценюка не вигідна приватизація "Укрспирту".

"В реальності Іванчук, як правило, виступає із зовсім іншої позиції. Він зацікавлений у введенні на такі підприємства (як "Укрспирт") пов'язаного з ним менеджменту та збагаченні саме на цьому", - вважає експерт.

Кушнірук впевнений, що приватизація "Укрспирту" давно назріла.

"Зараз завдання - провести максимально широку приватизацію. Хтось може пояснити, у чому значення "Укрспирту" для країни? Ні в чому. Зрозуміло, що необхідно продавати його не у вигляді одного підприємства. Його потрібно розділити на окремі спиртзаводи і продавати їх окремо, щоб не створювати монополіста....В агросекторі, за великим рахунком, немає в принципі жодного підприємства, яке мало б апріорі якесь стратегічне значення для економіки. Тому що там дуже легко забезпечити диверсифікацію. Тому прискорення приватизації, в тому числі, "Укрспирту", я підкреслюю, не одним підприємством, а після поділу, це, на мою думку, був би крок, який необхідно було б зробити. Я дуже розраховую, що Арсеній Петрович все-таки піде у відставку і, бажано, самостійно, без боротьби, щоб можна було зберегти можливість для формування нової коаліції. Завдання полягає в тому, щоб все-таки зберегти цей парламент, принаймні, на наступний рік, оскільки новий парламент буде об'єктивно набагато більш популістським", - пояснює експерт.

Кушнірук, також відзначає, що вплив Іванчука, якого називають "сірим кардиналом" уряду, знижується.

"Я думаю, що зараз злиття групи Іванчука значно менше, з урахуванням падіння рейтингу Арсенія Яценюка фактично до нуля. Але буває по-різному. Можуть збігатися інтереси різних груп. Хоча, наскільки я розумію, позиція МВФ полягає у необхідності максимального прискорення приватизації", - заявив експерт.

Нагадаємо, раніше ЗМІ повідомляли про те, що найближчим часом можлива третя спроба приватизації "Укрспирту". У статті стверджується, що одним з основних лобістів цього є нардеп Андрій Іванчук. Як пояснив екс-глава МінАП Ігор Швайка, Іванчук був причетний до масштабних схем за контрабанду спирту. Коли їх перекрили, "Укрспирт" тільки в Київській області заплатив майже в чотири рази більше податків: замість 17 млн грн у 2013 році - 60 млн грн, у 2014-м.

В результаті, стверджує Швайка, Іванчуком на рівні уряду було пролобійовано рішення приватизувати стратегічне підприємство, тим самим повернувши собі можливість заробляти на продажу спирту.

ЗМІ також повідомляють, що на державних спиртозаводах знаходяться декілька належать Андрієві Іванчуку установок по абсолютированию спирту (абсолютний, тобто повністю зневоднений спирт отримують хімічним шляхом із спирту-ректифікату). На них проводився "лівий" спирт для підпільного виробництва горілки.