Екс-глава ЦБ Італії засуджений до 3,5 років в'язниці за махінації при продажу банку BNL

НовиниЕкономіка    31.10.2011 - 16:21

Екс-голова Банку Італії Антоніо Фаціо засуджений до 3,5 років позбавлення волі за махінації при продажу в 2005 р. банку Banca Nazionale del Lavoro (BNL). Відповідне рішення по скандальній справі сьогодні ухвалив суд Мілана, передає італійське агентство Agenzia Giornalistica Italia (AGI).
Крім призначення тюремного терміну, суд зобов'язав 75-літнього Фаціо, який очолював ЦБ республіки з 1993 р. по 2005 р., виплатити компенсацію в розмірі 1,3 млн євро за причетність до зловживань при подачі заявки на купівлю BNL страховою компанією Unipol.
Раніше Фаціо вже був засуджений до тюремного ув'язнення у аналогічній справі, тим не менш, він досі залишається на волі: згідно з чинним законодавством республіки, засуджений починає відбувати тюремний термін лише після відхилення останньої апеляції по справі.
Сторону захисту не задовольнив винесений вирок. "Фаціо не розуміє, на чому ґрунтується прийняте рішення. Висунуті в ході процесу документи свідчать про те, що він діяв законно", - зазначив адвокат екс-банкіра Роберто Боргонья.
Суд також засудив колишнього голови ради директорів Unipol Джованні Консорте до 3 років і 10 місяців позбавлення волі, а також зобов'язав його компенсувати 1,3 млрд євро збитку. Консорте вже заявив, що оскаржить вирок.
Крім цього, штраф у розмірі 720 тис. євро повинна відшкодувати Unipol.
Нагадаємо, в 2005 р. страховику належала частка в BNL. Крім Unipol, заявки на придбання BNL тоді подали іспанський Banco Bilbao Vizcaya Argentaria (BBVA), а також французький BNP Paribas, якій і відійшов італійський кредитор у 2006 р. Сума угоди склала 9 млрд євро. Суд також зобов'язав всіх відповідачів у скандальній справі виплатити BBVA 15 млн євро компенсацій за зірвану угоду.
У травні ц.р. Фаціо був засуджений до чотирьох років позбавлення волі за зловживання при продажу в 2005 р. банку Banca Antonveneta, який в даний час підконтрольний банку Monte dei Paschi di Siena.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Теги: BNP Paribas
On Top